reklama
reklama

Iskra TS-11 znów lśni znaczące kolory biało- czerwone dodają jej polskości [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Kozioł

Iskra TS-11 znów lśni znaczące kolory biało- czerwone dodają jej polskości [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
124
zdjęć

Prezentacja Iskry TS-11 | foto Agata Kozioł

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościBliska sercu mieszkańców Mielca Iskra TS-11 miała swoje ponowne narodziny i mały chrzest 26 czerwca. Piękne barwy biało- czerwone to historia Polski, Iskry i Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła, której wybiło 10 lat istnienia.
reklama

To ważna uroczystość i znacząca, jubileusz 10-lecia działalności Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła skrzydła  miała miejsce 26 czerwca wraz z  oficjalną prezentacją samolotu 𝐓𝐒-𝟏𝟏 Iskra. 
Najnowszy projekt w wyjątkowym, okolicznościowym malowaniu, który stanowi ogromną atrakcję w środowisku lotniczym, ale również jest początkiem oficjalnych obchodów 10-lecia fundacji.

Obecny podczas prezentacji samolotu Radosław Swół - Prezydent Miasta Mielca  wraz ze swoim Zastępcą Tomasz Leyko złożył serdeczne gratulacje założycielom fundacji, która tak wspaniale rozwija swoje skrzydła w lotnicznym mieście Mielec  A także życzył kolejnych sukcesów w realizacji statutowych celów i wszelkiej pomyślności w dalszych działaniach.

reklama

Fundacja Biało – Czerwone Skrzydła została powołana w 2014 roku. Piotr Maciejewski i Jakub Kubicki stworzyli organizację, w której odbudowują i utrzymują w stanie lotnym statki powietrzne konstruowane i budowane po II WŚ w Polsce.

Jej znakiem rozpoznawczym są latające egzemplarze kultowego samolotu szkolno-bojowego TS11 Iskra, pasażerski AN2, aeroklubowy PZL 101 Gawron, a w krótce samolot zaawansowanego szkolenia pilotów wojskowych w latach 60-70-80 tych – TS8 Bies. Fundacja Biało – Czerwone Skrzydła to jedyna organizacja w kraju wyspecjalizowana w obsłudze historycznych samolotów odrzutowych. 

To miejsce, gdzie eksponaty nie są schowane za szybą, a można i trzeba je dotknąć, uruchomić i polecieć. 

W hangarze, gdzie ma swoją  siedzibę fundacja, na lotnisku w Mielcu  pracują najbardziej doświadczeni mechanicy, a cały personel przeplata szkolenia z kontrolami umiejętności.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama