Reklama

Inwestycyjne lato w Powiecie Mieleckim - cztery kilometry chodników!

Opublikowano:
Autor:

Inwestycyjne lato w Powiecie Mieleckim - cztery kilometry chodników! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Mielecki współpracuje z gminami przy budowie nowych chodników. W tym roku powstaną one na terenach gmin: Gawłuszowice, Czermin, Mielec, Wadowice Górne, Radomyśl Wielki, Padew Narodowa i Tuszów Narodowy.

Chodniki są już gotowe m.in. w Gawłuszowicach i Kliszowie –  traktu dla pieszych ma prawie 140 metrów. Inwestycja kosztowała 142 418,80 złotych, z czego wkład powiatu wyniósł 73 706,89 zł, a gminy Gawłuszowice – 68 711,91 zł.

Chodniki powstały też w Czerminie (275 m), na granicy Trzciany i Czermina (265 m) oraz w Szafranowie (340 m) – gdzie inwestycja objęła również remont fragmentu jezdni. Zadanie kosztowało 532 713,98 zł, z czego wkład powiatu wyniósł ponad 296 tys. zł. 

Kolejne chodniki pojawią się w gminie Radomyśl Wielki: w Rudzie na odcinku o długości 645 m, w Dąbrówce Wisłockiej na odcinku o długości  175 m oraz w Dąbiu na odcinku o długości 285 m. Mieszkańcy gminy Wadowice Górne będą mogli korzystać z ponad nowych chodników o łącznej długości kilometra. 565 metrów powstanie w Jamach, a 482 metry – w Kawęczynie.

Powiat Mielecki rozstrzygnął również przetargi na budowę odcinków chodników w Chorzelowie (500m), Maliniu (142 m) i Piechotach (150 m). Te zadania będą kosztować  łącznie ponad 451 tys. złotych. Dodatkowo, powiat ponownie rozpoczął poszukiwania wykonawcy chodnika przy drodze relacji Borowa – Czermin – Wola Mielecka – Kiełków – Przecław w Książnicach. Rozstrzygnięcia tego przetargu poznamy końcem sierpnia. 

- Cieszę się, że co roku udaje nam się budować tak dużo odcinków chodników. Współpraca z większością samorządów gminnych układa się bardzo dobrze, za co chciałbym podziękować wójtom i burmistrzom poszczególnych gmin – mówi starosta Zbigniew Tymuła. 

Przypomnijmy. Budowę chodników przy drogach powiatowych inicjują samorządy gminne poprzez zabezpieczenie w swoich budżetach 50% środków niezbędnych do realizacji zadania. Rezerwując pieniądze na ten cel, gminy  wskazują lokalizacje,  gdzie mają powstać nowe chodniki, a także przygotowują dokumentację techniczną. Następnie powiat – z własnych środków – dokłada do inwestycji środki wysokości połowy jej wartości. Organizację samego przetargu, na wybrane zgodnie z powyższymi zasadami odcinki chodników, zapewnia samorząd powiatowy. 

- Zasady finansowania budowy chodników w powiecie mieleckim od lat są takie same. Liczba wykonanych inwestycji świadczy o tym, że jest to dobry i sprawdzony sposób – dodaje starosta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE