Reklama

Interwencje Czytelników.W busach tłok, nie przestrzega się nowych zasad

Opublikowano:
Autor:

Interwencje Czytelników.W busach tłok, nie przestrzega się nowych zasad - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - W busach, które obsługują lokalne linie i docierają na dworzec autobusowy w Mielcu tłok, szczególnie rano i popołudniu kiedy jedzie dużo młodzieży szkolnej. A przecież powiat mielecki jest w czerwonej strefie i obowiązują w nim ostrzejsze zasady dotyczące przewozu osób – takie sygnały dotarły do naszej redakcji.

Rzeczywiście powiat mielecki  ze względu na dużą liczbę zachorowań na koronawirusa  jest od soboty (10 października) w tzw. czerwonej strefie, w której obowiązują zaostrzone przepisy sanitarne dotyczące przewozu osób w środkach transportu publicznego.
CZYTAJ TAKŻE: 6 kul w głowie kobiety znalezionej nad Wisłą. Dalszy ciąg rodzinnego dramatu

Przypomnijmy, że w strefie czerwonej pojazdem transportu publicznego można przewozić pasażerów, którzy zajmują 50 proc. miejsc siedzących, albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50 proc. miejsce siedzących niezajętych.

Jak przekazała nam podinspektor Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie za przestrzeganie przepisów o liczbie pasażerów w busie czy autobusie odpowiada kierowca. Jeśli przepisy te nie są przestrzegane, to podczas kontroli policyjnej  może zostać ukarany mandatem.

Policja w całej Polsce, w tym Podkarpacka kontroluje przestrzeganie zasad dotyczących przewożenia osób w środkach transportu publicznego i to od początku pandemii.  Jak podał dwa dni temu  Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji tylko w jedną dobę (ostatni piątek -sobota) funkcjonariusze skontrolowali 5 tys. środków publicznego transportu zbiorowego, a od początku wprowadzenia obostrzeń w tych środkach komunikacji przeprowadzili już ponad 126 tys. kontroli.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE