Reklama

Inicjatywy nowej radnej

Opublikowano:
Autor:

Inicjatywy nowej radnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy osiedla Lotników już wkrótce będą mieć nowego radnego. Zaprzysiężenie Jolanty Wolskiej odbędzie się prawdopodobnie podczas najbliższej sesji rady miasta.

Czy spodziewała się  Pani takiego wyniku wyborów?
Duża grupa mieszkańców zachęcała mnie do tego, żeby wziąć udział w tych wyborach. Znam problemy mieszkańców osiedla Lotników. Mieszkam tam już od ponad 30 lat. Ponadto pracuję w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie także spotykam codziennie różnych ludzi.

Pierwsza inicjatywa, jaką przyniesie pani do rady miasta, to?
Na początek będę rozmawiać z mieszkańcami osiedla. Tych inicjatyw, które już zebrałam od mieszkańców, jest bardzo dużo. Wiem, że będzie to krótka kadencja, bo zaledwie roczna, a nie chciałabym nikogo zawieść. Po rozmowach z mieszkańcami wspólnie ustalimy priorytety i wtedy zdecydujemy, co jest dla nas najważniejsze.

Problemy osiedla Lotników to?
Na naszym osiedlu brakuje bardzo miejsc dla dzieci w żłobkach i przedszkolach. Jest wielu niepełnosprawnych mieszkańców, którzy domagają się dodatkowych ławek na terenie całego osiedla. Mamy też problemy z zielenią miejską i ogólnie z zagospodarowaniem terenu. Trzeba tutaj szerokich konsultacji z mieszkańcami, którzy mogliby doradzić, w jaki sposób miasto ma zarządzać zielenią w tym rejonie. Trzeba także poważnie zastanowić się nad wprowadzeniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Pisarka i al. Ducha Świętego. Pamiętamy wypadki, które wydarzyły się w tym rejonie w ostatnich latach. Trzeba zareagować na to i faktycznie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Na całym osiedlu brakuje pojemników na odchody dla zwierząt. Mieszkańcy ul. Dąbrowskiego narzekają na małą liczbę miejsc parkingowych w bliskiej odległości od ich domów. To też ważne zadanie, które trzeba jakoś rozwiązać.  

Niestety, w niedzielnych wyborach większość mieszkańców została w domu...
Zdawałam sobie sprawę z tego. Mieszkańcy często nie rozumieli, dlaczego organizuje się wybory uzupełniające. Ja wielokrotnie musiałam to tłumaczyć.

Skontaktować się z Panią można przez... kwiaciarnię?
Oczywiście, jestem tam  dostępna prawie codziennie. Zapraszam wszystkich mieszkańców osiedla do tego, aby przekazywali mi swoje inicjatywy. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy na mnie zagłosowali.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE