Piątek (19.01)
Sytuacja baryczna
Południe Polski pozostanie pod wpływem klina wyżu znad Bretanii, zaś nad część północną nasunie się zatoka związana z niżem znad Karelii. Przejściowo napłynie stare, przetransformowane powietrze arktyczne morskie. Ciśnienie będzie wzrastać.
Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu początkowo duże z zanikającymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna od –3°C do 1°C, w rejonach podgórskich od –5°C do –2°C, w Bieszczadach od –8°C do –5°C, wysoko w Beskidach od –9°C do –7°C, na szczytach Tatr około –12°C. Wiatr słaby, północno-zachodni, po południu słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne.
- Kraków: –2°C
- Kielce: –1°C
- Rzeszów: –2°C
- Zakopane: –4°C
Dzień przyniesie temperaturę bliską -1°C, która nocą obniży się do -3°C. Odczucie termiczne utrzyma się w okolicach -1°C. Przez 12 godzin spodziewane jest 2 mm opadów, przy wietrze wiejącym z prędkością 18 km/h. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie 1014 hPa, a wilgotność powietrza będzie na poziomie 81%. Niebo pokryje całkowite zachmurzenie.
Sobota (20.01)
Sytuacja baryczna
Północna i środkowa Polska znajdą się w zatoce niżu przemieszczającego się znad południowej Skandynawii nad Litwę, w strefie frontów atmosferycznych, za którymi z północnego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Południe Polski pozostanie pod wpływem klina wyżu znad południowych Niemiec i Austrii w chłodniejszym powietrzu. Ciśnienie na północy kraju przejściowo będzie spadać, na pozostałym obszarze wystąpi jego wzrost.
Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od –1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od –3°C do –1°C, wysoko w Beskidach i Bieszczadach od –9°C do –6°C, na szczytach Tatr około –10°C. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i zachodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne.
- Kraków: 0°C
- Kielce: –1°C
- Rzeszów: –1°C
- Zakopane: –3°C
W sobotę temperatura wzrośnie do 1°C w ciągu dnia, spadając nocą do -3°C. Odczuwalna temperatura osiągnie około 0°C. Bez opadów, przy wietrze o prędkości 26 km/h. Ciśnienie atmosferyczne ustabilizuje się na 1026 hPa, a wilgotność powietrza wyniesie 72%. Zachmurzenie będzie minimalne, na poziomie 6%.
Niedziela (21.01)
Sytuacja baryczna
Polska będzie w obszarze wyżu z centrum w rejonie Węgier, jedynie na północny zachód zacznie nasuwać się zatoka niżu znad Szkocji. Pozostaniemy w tym samym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie początkowo będzie rosnąć, potem zacznie spadać.
Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami możliwe mgły ograniczające widzialność do 500 m. W górach zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od –2°C do 2°C w rejonach podgórskich, od –3°C w dolinach do 3°C na wzniesieniach, wysoko w górach około –6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich porywisty, zachodni i południowo-zachodni.
- Kraków: 1°C
- Kielce: 1°C
- Rzeszów: 1°C
- Zakopane: –3°C
W niedzielę dzienna temperatura utrzyma się na poziomie 1°C, zmniejszając się do -2°C w nocy. Odczucie termiczne będzie równe 0°C. Przewiduje się 1 mm opadów na 12 godzin i wiatr o prędkości 18 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1035 hPa, a wilgotność powietrza do 83%. Zachmurzenie osiągnie 54%.
Podsumowując, weekend w Mielcu charakteryzować się będzie chłodnymi temperaturami, niewielkimi opadami oraz umiarkowanym wiatrem. Zachmurzenie będzie zmienne, od całkowitego w piątek do minimalnego w sobotę.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.