Reklama

Ilu pasażerów korzysta z szynobusu na mieleckich torach? Są wstępne wyniki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: A. Magda

Ilu pasażerów korzysta z szynobusu na mieleckich torach? Są wstępne wyniki - Zdjęcie główne

Zwiększa się liczba pasażerów na L25. | foto A. Magda

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmodernizowana linia kolejowa L-25 z Mielca do Dębicy przewozi mieszkańców regionu od Padwi do Dębicy. Jak zaznacza Zbigniew Kozak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Publicznego w Urzędzie Marszałkowskim, od początku roku 2023 zwiększyła się liczba pasażerów. Wstępne obliczenia mówią, że 2023 rok może zamknąć się liczbą 100 000 pasażerów, którzy jeździli szynobusem na trasie od Padwi do Dębicy.

Dokłądnie 13 marca ruszyła budowa nowego przystanku kolejowego na linii L-25. Przystanek będzie zlokalizowany w okolicy parku przemysłowego w okolicach Rzochowa i będzie nosić nazwę "Mielec Południowy". Z tej okazji miejsce inwestycji wizytowa zastępca szefa Zarządu Dróg i Transportu Publicznego w Urzedzie Marszałkowskim, Zbigniew Kozak.

Zbigniew Kozak, przekazał pierwsze liczby pasażerów, którzy regularnie korzystają z nowego połączenia kolejowego od Padwi, przez Mielec aż do Dębicy. Zeszły 2022 rok PKP Polregio na tej linii przewiozła 36 000 pasażerów. Dodaje także, że obecnie po zwiększeniu ilości połączeń zwiększyła się ilość pasażerów. Obecny rok może być rekordowy. 

- Inwestycja uruchomienia linii kolejowej z Mielca do Dębicy jest bardzo udana. Możemy już mówić o pierwszych wynikach. W ubiegłym roku na tej linii przewieźliśmy ponad 36 tys. pasażerów. W momencie zwiększenia środków na organizację przewozów, co przełożyło się na większą ilość przewozów z początkowych 5 par pociągów do 10 par pociągów. Już po dwóch pierwszych miesiącach funkcjonowania tego rozkładu od początku 2023 roku, widzimy wzrost pasażerów o ponad 50 procent. Jeśli ten trend się utrzyma to uważamy, że ten rok zamknięmy liczbą 100 tys. pasażerów, którzy będą podróżować tą linią - informuje nas, Zbigniew Kozak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Publicznego w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Podkarpackiego. 

Warto dodać, że 13 marca, w Mielcu ruszyły prace przy budowie nowego przystanku Mielec Południowy, na trasie Padew – Dębica. Początkowe roboty obejmują przygotowanie terenu i wykopy pod fundament nowego peronu. W związku z budową przystanku, od 13 marca do 27 kwietnia funkcjonuje komunikacja zastępcza za pociągi POLREGIO na odcinku Rzochów – Padew.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy