reklama
reklama

Ikona mieleckiego sportu obchodzi z małżonką 70. rocznicę ślubu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Ikona mieleckiego sportu obchodzi z małżonką 70. rocznicę ślubu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

Edward i Józefa Kazimierscy obchodzą 70. rocznicę ślubu | foto nadesłane

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościTo nie zdarza się często. Przeżycie wspólnie 70 lat w małżeństwie zasługuje na uznanie. 27 lutego 2024 roku dla Edwarda i Józefy Kazimierskich będzie dniem "kamiennych godów". Swoją rocznicę świętowali jednak 25 lutego.
reklama

Edward i Józefa Kazimierscy pobrali się 27 lutego 1954 roku. Z okazji 70. rocznicy ślubu, córka Pana Edwarda i Pani Józefy napisała w imieniu rodziny wyjątkowy list, w którym wspomina jak wyglądały lata młodości, kiedy Edward Kazimierski był wiodącą postacią mieleckiego sportu. 

„Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, nasze smutki, radości i blaski..."
Ile ich było na wspólnej drodze moich Rodziców Józefy i Edwarda Kazimierskich? Zliczyć byłoby trudno!
Właśnie 27 lutego 2024  obchodzą ONI 70 rocznicę ślubu. Myślę, że w pewnym sensie są wybrańcami losu, bo naprawdę to rzadkość, aby w parze dożyć tak pięknego jubileuszu. Są to tzw. Kamienne gody. Mimo tej nieco przytłaczającej nazwy, niosą nadzieję, że wszystko jest możliwe.
Tato Edward jest znaną postacią w mieleckim środowisku, uhonorowanym wieloma wyróżnieniami i zaszczytami.  Jesteśmy jako Rodzina bardzo z tego dumni.
A ja zawsze chciałam wszystkim opowiedzieć o Mamie. Ona była zawsze cichą bohaterką, „kamiennym zapleczem". Tato często wychodził do pracy jak jeszcze spaliśmy (my dzieci), a wracał jak już spaliśmy. Cały ciężar codziennych obowiązków spoczywał na Mamie. Do dzisiaj zastanawiam się skąd miała na to wszystko czas i siłę,  bo też pracowała zawodowo. Oprócz prowadzenia domu szyła, dziergała piękne rzeczy, piekła wspaniałe torty i jeszcze z pasją uprawiała działkę. Siłaczka i do tego zawsze dla wszystkich życzliwa i pomocna.
Jak w życiu każdego były chwile radosne i czas trudnych decyzji. Uzbierałoby się tego na grubą książkę. Chociaż zdrowie już szwankuje, Rodzice cieszą się Rodziną i każdą chwilą wspólnie spędzoną.
                                                             Kochani Rodzice!
Dziękujemy Wam za Wasz trud, miłość, pomoc, wsparcie i czas poświęcony dzieciom, wnukom i prawnukom. Bardzo Was kochamy!
Z całego serca życzymy Wam zdrowia, pogodnych, spokojnych dni i wszystkiego co najlepsze.
W górę serca!
Córka w imieniu Rodzinyi Przyjaciół
- napisano w liście.
 
Edward Kazimierski to postać zasłużona i znana ze swojej działalności przede wszystkim w Stali Mielec. W 1967 r. powierzono mu funkcję wiceprezesa urzędującego do spraw organizacyjnych FKS Stal Mielec i pełnił ją z dużym powodzeniem do 1984 r. W tym okresie przyczynił się do osiągnięcia przez klub wielkich sukcesów w sporcie wyczynowym, m.in. dwukrotnego mistrzostwa Polski (1973, 1976) i wicemistrzostwa (1975) w piłce nożnej, wicemistrzostwa Polski (1975) i zdobycia Pucharu Polski (1971) w piłce ręcznej mężczyzn oraz pucharu Polski w siatkówce mężczyzn (1976), a także licznych medali drużynowych i indywidualnych w lekkoatletyce, pływaniu i boksie. Kierował organizacją wielu zawodów: międzypaństwowych, międzynarodowych i krajowych, w tym m.in. 40. Jubileuszowymi Mistrzostwami Polski w Boksie w 1969 r. Uczestniczył w planowaniu i realizacji takich przedsięwzięć inwestycyjnych jak m.in. budowa hotelu „Jubilat”, budowa dwupoziomowych trybun i sztucznego oświetlenia na stadionie głównym.
 
Za wybitne zasługi na rzecz polskiego sportu i mieleckiego środowiska wyróżniony został m.in.: Krzyżem Kawalerskim OOP (1974) oraz Odznaką 100-lecia Sportu Polskiego (1968), Złotą Odznaką „Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej” (1973), Pamiątkowym Medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (1974), Honorową Odznaką „Za Zasługi w Rozwoju Kultury Fizycznej” (1974), Złotą Odznaką Honorową PZPN (1976, 1982), Złotą Odznaką ZPPR (1978), Złotą Odznaką „Zasłużony Działacz Turystyki” (1982), Odznaką „Przyjaciel Dziecka” (1987) i Medalem 80-lecia PZPN (1999) oraz wpisem do „Księgi Zasłużonych dla Miasta Mielca” (1979).

reklama
reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama