Reklama

Hołd Doroty Miśkiewicz dla muzyki

Opublikowano:
Autor:

Hołd Doroty Miśkiewicz dla muzyki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatni piątek, 14 lipca, na scenie Samorządowego Centrum Kultury mogliśmy podziwiać niezwykły koncert sław współczesnej muzyki. W Mielcu Dorota Miśkiewicz zagrała koncert "PIANO.PL". Na scenie pojawili się trzej pianiści reprezentujący trzy muzyczne pokolenia oraz Atom String Quartet.

Koncert "PIANO.PL" Doroty Miśkiewicz to hołd dla polskiej pianistyki. Fortepian to polska specjalność, spośród wielu doskonałych muzyków to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym. Jako że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Tę drogę wyznaczył także inny znakomity pianista, Fryderyk Chopin, który był nie tylko genialnym kompozytorem, ale i improwizatorem. Koncert "PIANO.PL" jest kontynuacją bezprecedensowego wydarzenia zrealizowanego w maju 2016 roku w Warszawie, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentowali się: Leszek Możdżer, Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski, Grzegorz Turnau, Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Michał Tokaj, Piotr Orzechowski, Tomasz Kałwak, Lutosławski Piano Duo (Bartek Wąsik i Emilia Sitarz), Atom String Quartet oraz gościnnie Henryk Miśkiewicz.

Płyta CD i DVD z rejestracją koncertu miała swoją premierę 28 października 2016. Projekt znalazł ogromne uznanie w oczach krytyków i środowiska muzycznego, które przełożyło się na przyznanie płycie następujących nagród i wyróżnień: FRYDERYKI 2016 - nominacja dla Doroty Miśkiewicz w kategorii Jazzowy Artysta Roku, nominacja w kategorii Jazzowy Album Roku; JAZZ TOP 2016 magazynu Jazz Forum - zwycięzca w kategoriach: najlepszy album i najważniejsze wydarzenie jazzowe; KORYFEUSZ POLSKIEJ MUZYKI 2016 – nominacja w kategorii "Osobowość Roku". W Mielcu Dorota Miśkiewicz zagrała koncert, który jest "pomniejszoną" prezentacją unikalnego przedsięwzięcia, zrealizowanego w Warszawie. Na fortepianie zagrali: Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski i Piotr Orzechowski. W formacji "Atom String Quartet" zagrali: Mateusz Smoczyński i Dawid Lubowicz na skrzypcach, Michał Zabrowski na altówce i Krzysztof Lenczowski na wiolonczeli. Na koncert składają się piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami Doroty, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu. Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały pianistom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE