Reklama

Harcerze i piłkarze szukają siedziby. Do końca lutego muszą się wynieść z ul. Kusocińskiego

Opublikowano:
Autor:

Harcerze i piłkarze szukają siedziby. Do końca lutego muszą się wynieść z ul. Kusocińskiego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleccy harcerze, a także przedstawiciele SPR Stal Mielec muszą szukać lokali. Jak się okazuje, infrastruktura potrzebna do funkcjonowania wodnego placu zabaw zostanie zamontowana... właśnie w ich dotychczasowych siedzibach.

Plac zabaw wodnych za ponad trzy miliony złotych będzie budowany na terenie Miejskiego Ośrodka Basenów Odkrytych. To pomysł rady miasta, która przyjęła realizację takiej inwestycji w tegorocznym budżecie Mielca.

Kiedy po uchwaleniu budżetu pracownicy magistratu rozpoczęli działania w sprawie placu zabaw, okazało się, że jego budowa dotyczy także lokalu MOSiR, w którym obecnie znajdują się szatnie basenowe, a także dwa lokale zajmowane przez harcerzy i klub piłki ręcznej. Wynajmujący te lokale muszą wyprowadzić się do końca lutego, bo w pomieszczeniach zastaną zamontowane urządzenia konieczne do funkcjonowania placu wodnego.

- Dostaliśmy wypowiedzenie lokalu, szukamy innego na własną rękę i prowadzimy rozmowy, ale szczegółów nie mogę zdradzać. Musimy wyprowadzić się do 28 lutego - potwierdza nam Paweł Wacławik, prezes SPR Stal Mielec.

Podobne wypowiedzenie otrzymał zarząd hufca ZHP w Mielcu. Klub Piłki Ręcznej zajmował pomieszczenie biurowe i mały magazyn, ale harcerze mieli ogromną przestrzeń, gdzie znajdowały się biuro i duże sale, w których prowadzono zajęcia edukacyjne. Bez takiego zaplecza harcerze nie mają jak funkcjonować. To szokująca informacja, bo każdy dobrze wie, ile harcerze robią w Mielcu.

- W projekcie budowy placu znalazła się hydrofornia. Urządzenia te, zgodnie z projektem, muszą zostać zainstalowane właśnie tam, gdzie obecnie są lokale wynajmowane przez SPR i harcerzy - informuje wiceprezydent Jan Myśliwiec.  Jak przyznaje,  harcerze poprosili urząd o pomoc w poszukiwaniu nowego lokalu. Na spotkaniu z prezydentem otrzymali już propozycję dwóch lokali.

 - Obecna siedziba hufca ZHP to prawie 140 metrów kwadratowych powierzchni. Jedna z propozycji, jaką otrzymali harcerze, już wiem, że nie będzie spełniać ich oczekiwań, bo jest po prostu za mała. ZHP organizuje nam świetną pracę, jeśli chodzi o organizację półkolonii. Dlatego padła propozycja jeszcze drugiego lokalu. Ten drugi jest znacznie większy, bo ma prawie 200 metrów kwadratowych. Wiem, że przedstawiciele ZHP już oglądali to miejsce. Rozmowy cały czas trwają - informuje Jan Myśliwiec.

 

Przedstawiciele SPR Stal Mielec wstępnie znaleźli już nowy lokal dla swojej organizacji.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE