Reklama

Handlowcy: Brak możliwości handlu to brak konieczności płacenia czynszów

Opublikowano:
Autor:

Handlowcy: Brak możliwości handlu to brak konieczności płacenia czynszów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Premier ogłaszając kolejne obostrzenia wprowadził m.in. ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych. W związku z tym handlowcy są za abolicją czynszową podczas ponownego zamknięcia centrów handlowych.

Abolicja czynszowa była wprowadzona podczas wiosennego lockdownu. Obecnie, gdy centra handlowe ponownie mają być zamknięte (oprócz sklepów spożywczych, kosmetycznych oraz ze środkami czystości, aptek, sklepów z wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, art. remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz lokali usługowych) Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług jest za  wprowadzeniem podobnych regulacji jak podczas wiosennego lockdownu, czyli np. abolicji czynszowej.


W ocenie Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług, jesienne uderzenie pandemii przybliża widmo lockdownu o niesprecyzowanym jeszcze zakresie.

Ponowne zamknięcie centrów handlowych oznacza pozbawienie możliwości funkcjonowania setek przedsiębiorstw realizujących swoje funkcje biznesowe na terenie centrów i odcięcie ich z dnia na dzień od źródła przychodów - czytamy w dokumencie.

- Mamy już doświadczenie pierwszej fali ataku koronawirusa i doskonale rozumiemy, że niezbędne są ruchy, które będą skutecznie zapobiegać rozwojowi pandemii w kraju. Ponowne zamknięcie centrów handlowych wiąże się w naszym przekonaniu z respektowaniem rozwiązań prawnych zastosowanych podczas pierwszego lockdownu. Wówczas rząd mając na względzie los setek tysięcy polskich pracowników w ramach tarczy antykryzysowej potwierdził abolicję czynszową - wskazali handlowcy. Ich zdaniem, co do zasady, analogiczne regulacje powinny mieć zastosowanie w obecnej sytuacji.

Ich zdaniem, "w najprostszym ujęciu, brak handlu oznacza brak konieczności płacenia czynszów".


Według władz ZPPHiU, gigantyczne straty i luka gotówkowa po wiosennym lockdownie wymagają działań pomocowych od rządu i wsparcia w wychodzeniu z kryzysu. "Niepokoi nas perspektywa pogłębienia jego skutków" - wskazano.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE