Reklama

Grzegorz Braun ma receptę na mielecki Kronospan [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Grzegorz Braun ma receptę na mielecki Kronospan [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Liderzy podkarpackiej listy Konfederacji - Grzegorz Braun i Tomasz Buczek, a także aktywista Ireneusz Dzieszko - mówili dziś w Mielcu o problemie zanieczyszczenia powietrza. Chodziło im o mielecki zakład Kronospan i jego wpływ na lokalne środowisko.

Podkarpackie struktury Konferedacji - dziś w Mielcu pod budynkiem prokuratury - mówili o problemie dobrze znanym mieszkańcom Mielca. Chodziło o zanieczyszczenie powietrza i to w jaki sposób z problemem radzi sobie lokalny samorząd. 

- Konfederacja idzie do wyborów parlamentarnych z całościowym programem dla Polski. Mamy tzw. "Piątkę" czyli - powszechną ulgę podatkową, realne uzdrowienie sądownictwa, bon edukacyjny, bon kulturalny, bezpieczeństwo narodowe i zdrowe życie. Tu w Mielcu zbiega się kilka wątków tego programu i jednocześnie ogniskują się one w sprawie znanej doskonale mieszkańcom Mielca czyli sprawy mieleckiego Kronospanu - mówił na konferencji Grzegorz Braun

Temat Kronospanu przypomniał Ireneusz Dzieszko, który przygląda się sprawie uciążliwości zakładów Kronospan już od kilku lat. To on kilka lat temu złożył słynne doniesienie do prokuratury w sprawie zanieczyszczenia powietrza i to własnie tę sprawę umorzyła mielecka prokuratura. 

- Konfederacja chce skończyć ze śmierdzącą sprawą mielecką! Chcemy to zrobić w sposób systemowy (ustawowy). Nie chcemy, żeby tego typu sprawy były oddane kaprysowi woli tego, czy innego ministra. Nie chcemy, żeby Rzeczpospolita działała w sposób uznaniowy. Chodzi o urząd prokuratora specjalnego. Prokuratora, który nie będzie odsuwany od sprawy - komentuje Braun. 

Grzegorz Braun w swoim wystąpieniu wskazał marszałka podkarpackiego - który - "jest związany z narodzinami afery Kronospanu"

- To on przeznaczył teren pod tę zabudowę. On wydaje zezwolenia na funkcjonowanie tej firmy - komentuje Braun. 

ZOBACZ ZAPIS KONFERENCJI

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE