Reklama

Reklama

Grzegorz Braun ma receptę na mielecki Kronospan [VIDEO]

Opublikowano: 1 października 2019 21:01
Autor: SzB.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Liderzy podkarpackiej listy Konfederacji - Grzegorz Braun i Tomasz Buczek, a także aktywista Ireneusz Dzieszko - mówili dziś w Mielcu o problemie zanieczyszczenia powietrza. Chodziło im o mielecki zakład Kronospan i jego wpływ na lokalne środowisko.

Reklama

Podkarpackie struktury Konferedacji - dziś w Mielcu pod budynkiem prokuratury - mówili o problemie dobrze znanym mieszkańcom Mielca. Chodziło o zanieczyszczenie powietrza i to w jaki sposób z problemem radzi sobie lokalny samorząd. 

- Konfederacja idzie do wyborów parlamentarnych z całościowym programem dla Polski. Mamy tzw. "Piątkę" czyli - powszechną ulgę podatkową, realne uzdrowienie sądownictwa, bon edukacyjny, bon kulturalny, bezpieczeństwo narodowe i zdrowe życie. Tu w Mielcu zbiega się kilka wątków tego programu i jednocześnie ogniskują się one w sprawie znanej doskonale mieszkańcom Mielca czyli sprawy mieleckiego Kronospanu - mówił na konferencji Grzegorz Braun

Temat Kronospanu przypomniał Ireneusz Dzieszko, który przygląda się sprawie uciążliwości zakładów Kronospan już od kilku lat. To on kilka lat temu złożył słynne doniesienie do prokuratury w sprawie zanieczyszczenia powietrza i to własnie tę sprawę umorzyła mielecka prokuratura. 

- Konfederacja chce skończyć ze śmierdzącą sprawą mielecką! Chcemy to zrobić w sposób systemowy (ustawowy). Nie chcemy, żeby tego typu sprawy były oddane kaprysowi woli tego, czy innego ministra. Nie chcemy, żeby Rzeczpospolita działała w sposób uznaniowy. Chodzi o urząd prokuratora specjalnego. Prokuratora, który nie będzie odsuwany od sprawy - komentuje Braun. 

Grzegorz Braun w swoim wystąpieniu wskazał marszałka podkarpackiego - który - "jest związany z narodzinami afery Kronospanu"

- To on przeznaczył teren pod tę zabudowę. On wydaje zezwolenia na funkcjonowanie tej firmy - komentuje Braun. 

ZOBACZ ZAPIS KONFERENCJI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Dr Barbi

  Ludki wolo pińcet do łapek niż zdrowie dla swoich gówniaczków. Niech żyje PiS

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Wyborca

  Ciekawe ilu jeszcze naprawiaczy powietrza w Mielcu chce się dorobić głosów , to już nawet nie jest śmieszne

 • rok temu | ocena +0 / -1

  Alan

  Zamknijcie To.