Reklama

Grażyna Bochenek wróci do Radia Rzeszów!

Opublikowano:
Autor:

Grażyna Bochenek wróci do Radia Rzeszów! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 listopada Sąd Okręgowy w Rzeszowie oddalił apelację Radia Rzeszów, dotyczącą wyroku Sądu Rejonowego, który obliguje władze radia do przywrócenia dziennikarki do pracy, po tym jak prezes zarządu wręczył Grażynie Bochenek zwolnienie dyscyplinarne.

6 września 2018 r. w trakcie emisji porannego programu „Kalejdoskop”, który prowadziła Grażyna Bochenek, wyemitowano wypowiedź słuchacza, który o prezydencie RP powiedział: „W tym momencie mamy figuranta. Ani własnej woli, ani żadnego poważania to on nie posiada. Na to, żeby być prezydentem, trzeba zapracować”. 

 

„Wygrała sprawiedliwość i wygrałam ja!”

Przemysław Tejkowski, prezes zarządu Polskiego Radia Rzeszów, początkowo zawiesił Grażynę Bochenek w prowadzeniu programów na żywo. Dziennikarka została też odsunięta od dyżurów, magazynów informacyjnych, serwisów dla kierowców i złożono doniesienie do prokuratury o znieważeniu głowy państwa. 

Później do sądu okręgowego wpłynął pozew przeciwko prezesowi za stosowanie wobec dziennikarki mobbingu, dyskryminacji i naruszenia jej dóbr osobistych. Co następnie zrobił zarząd radia? Zdecydował o zwolnieniu dyscyplinarnym. W obronie Grażyny Bochenek stanęła ogólnopolska organizacja zrzeszająca dziennikarzy oraz Helsińska Organizacja Praw Człowieka. 

W przypadku oskarżeń o znieważenie głowy państwa prokuratura 7 grudnia 2018 r. odmówiła wszczęcia śledztwa. 

Dzisiaj już wiemy, że zwolniona dyscyplinarnie dziennikarka może wrócić do pracy. Sąd Okręgowy w Rzeszowie oddalił apelację Radia Rzeszów, dotyczącą wyroku Sądu Rejonowego, który obliguje władze radia do przywrócenia dziennikarki do pracy, w związku z czym wyrok nakazujący przywrócenie dziennikarki do pracy jest prawomocny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE