Reklama

Gospodarka. Powstaje ogromne centrum dystrybucyjne firmy Śnieżka pod Dębicą

Opublikowano: czw, 17 gru 2020 07:33
Autor:

Gospodarka. Powstaje ogromne centrum dystrybucyjne firmy Śnieżka pod Dębicą  - Zdjęcie główne

Powstaje nowe centrum logistyczne "Śnieżki"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Śnieżka rozpoczyna kolejny etap budowy Centrum Logistycznego w Zawadzie (w pobliżu węzła Dębica Wschód przy autostradzie A4). Powstający obiekt o docelowej powierzchni 44 tys. m kw. ma zostać uruchomiony w 2022 roku i umożliwić producentowi szybsze i efektywniejsze zaopatrywanie rynku w swoje wyroby. To największa inwestycja w historii spółki, wieńcząca pięcioletni cykl rozpoczęty w 2018 roku.

Budowa Centrum Logistycznego FFiL Śnieżka SA w Zawadzie k. Dębicy (woj. podkarpackie) przebiega zgodnie z harmonogramem. Pomimo utrudnień wywołanych tegoroczną pandemią koronawirusa budowę pierwszego etapu inwestycji ukończono zgodnie z planem, czyli z końcem 2020 roku. 

Obecnie Śnieżka przystępuje do realizacji kolejnego etapu prac, który obejmuje wykonanie części administracyjnej budynku, placów i dróg dojazdowych, zagospodarowanie terenu oraz wykonanie wybranych instalacji wewnętrznych (w tym elektrycznej, grzewczej i wodno-kanalizacyjnej). Uruchomienie obiektu jest planowane na pierwsze miesiące 2022 roku.

Centrum Logistyczne Śnieżki umiejscowiono na 15-hektarowej działce w pobliżu węzła Dębica Wschód przy autostradzie A4 – niecały kilometr od wjazdu. Celem inwestycji jest zwiększenie mocy logistycznych: magazynowanie w obrębie jednego obiektu większej ilości wyrobów gotowych, a także zwiększenie liczby dziennie wysyłanych wyrobów. Dzięki poprawie przepustowości magazynu możliwe będzie także obniżenie kosztów logistycznych w FFiL Śnieżka SA oraz w innych wybranych spółkach należących do grupy kapitałowej. 

Centrum logistyczne, ze względu na dużą powierzchnię magazynową oraz automatykę, pozwoli nam na zachowanie pełnej przepustowości w zaopatrywaniu rynku w naszej produkty niezależnie od aktualnych trendów sprzedażowych. Z drugiej strony umożliwi lepiej zoptymalizować i rozłożyć w czasie proces produkcji. Z pomocą odpowiedniego oprogramowania będziemy stale monitorować popyt na poszczególne wyroby oraz ich stany magazynowe, aby zachowywać odpowiedni balans pomiędzy produkcją a zapasami i jak najefektywniej zarządzać kapitałem obrotowym – wyjaśnia Zdzisław Czerwiec, supply chain director FFiL Śnieżka SA.

Powstające Centrum Logistyczne w Zawadzie przejmie zadania istniejących magazynów wyrobów gotowych zlokalizowanych w Brzeźnicy, Lubzinie i Pustkowie. W tej chwili zajmowane przez Śnieżkę budynki magazynowe, produkcyjne i administracyjne we wcześniej wymienionych miejscowościach łącznie zajmują około 47 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Tymczasem nowa inwestycja odda do dyspozycji aż 34,3 tys. m kw., a przyszłości będzie możliwe zwiększenie powierzchni obiektu o kolejne 10 tys. m kw., jeśli spółka podejmie decyzję o dalszej rozbudowie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.