Reklama

Godzina "W" w Mielcu i otwarcie ronda

Opublikowano:
Autor:

Godzina "W" w Mielcu i otwarcie ronda - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 72 lata temu we wtorek o symbolicznej godzinie 17 rozpoczęła się w Warszawie akcja „Burza” przeciwko okupującym stolicę wojskom niemieckim. W Mielcu uczczenie pamięci tego wydarzenia będzie przebiegać w nieco inny niż tradycja nakazuje sposób.

Radni miejscy podjęli uchwałę o nadaniu nowemu rondu na Smoczce imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego. A to z inicjatywy członka Klubu Historycznego Prawda i Pamięć, Romualda Rzeszutka.

Uroczystość związana z odsłonięciem ronda zaplanowana została na 1 sierpnia na godzinę 16.45. Aktu nadania dokonają, jak zapowiadają organizatorzy, specjalni goście. Pojawi się członek rodziny rotmistrza Pileckiego i autor jego biografii Tadeusz Płużański.

Rondo poświęci proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej, a oprawę mundurową zapewni GRH im. W Lisa "Mściciela" i oddział Strzelca z Mielca.

- Po  poświęceniu ronda zostanie odegranych kilka utworów z okresu Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godzinie 17. zawyją syreny i zostaną odpalone race – informują organizatorzy.

Po przemówieniu i koncercie piosenek powstańczych odbędzie się spotkanie z rodziną rotmistrza i Tadeuszem Płużańskim.
Uroczystość jest inicjatywą Klubu Historycznego "Prawda i Pamięć", a także Stowarzyszenie "Orzeł Biały-Strzelec" i SCK – Mielecka Orkiestra Dęta. Patronat honorowy: marszałek Władysław Ortyl, starosta powiatu mieleckiego, wójtowie gmin Mielec i Tuszów Narodowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE