Reklama

Gminne święto historii i języka ojczystego

Opublikowano:
Autor:

Gminne święto historii i języka ojczystego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 17 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem odbyło się I Gminne „Dyktando patriotyczne” o tytuł Mistrza Ortografii 2019 r., zorganizowane dla upamiętnienia wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria wiekowa - uczniowie szkół podstawowych od klasy V, II kategoria – uczniowie szkół średnich oraz dorośli.

Teksty dyktand zostały wybrane z nowel polskich, które były lekturą Narodowego Czytania 2019 roku. Dla  pierwszej  kategorii wiekowej był to fragment „Katarynki” Bolesława Prusa, dla  drugiej  fragment noweli „Rozdziobią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego. Nad poprawnością przebiegu dyktanda czuwały polonistki: Ewa Krępa, Katarzyna Sikora i Karolina Dulik. 


Mistrzem Ortografii w kategorii szkół podstawowych została Arleta Rokoszak z SP w Borkach Nizińskich,  I Wicemistrzem - Dorota Pogoda również z SP w Borkach Nizińskich, II Wicemistrzem –Martyna Paterak z SP w Czajkowej. 
W kategorii dorosłych Mistrzem Ortografii została Teresa Pluta z Malinia, I Wicemistrzem – Małgorzata Majcher z Jaślan, II Wicemistrzem – Janina Bąk z Malinia.


Uczestnicy w oczekiwaniu na ocenę dyktanda czytali zabawne wierszyki łamiące języki, śpiewali piosenki patriotyczne i grali w kalambury przygotowane przez organizatorów.


Organizatorami i fundatorami nagród Gminnego Dyktanda patriotycznego był Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem i Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE