Reklama

Gmina zapowiada kontrolę gospodarstw. Chodzi o kanalizację

Opublikowano:
Autor:

Gmina zapowiada kontrolę gospodarstw. Chodzi o kanalizację - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Gminy informuje, że 1 czerwca Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu rozpoczyna regularne kontrole gospodarstw niepodłączonych do istniejącej sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Książnice i Podleszany.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej stanowi obowiązek właścicieli nieruchomości. Wójt sprawuje kontrolę przestrzegania i stosowania przepisów ustawy.

Kto nie wykonuje tych obowiązków – podlega karze grzywny.

Właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych są zobowiązani do udokumentowania tego faktu w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

Dodatkowo właściciel nieruchomości zobowiązany jest do przedstawienia dokumentów za ostatnie 12 miesięcy potwierdzających regularne opróżnianie zbiornika. Ilość ścieków powinna być proporcjonalna do ilości zużytej wody i ilości osób zamieszkujących gospodarstwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy