Reklama

Gmina uzyskała środki na pomoc dla seniorów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina uzyskała środki na pomoc dla seniorów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 grudnia wójt gminy Padew Narodowa, Robert Pluta, wraz ze skarbnikiem, Joanną Skopińską-Mycek, podpisali umowę z Dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie dotyczącą realizacji projektu powodującego zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych.

Gmina Padew Narodowa przygotowała w lipcu projekt do konkursu, który zakwalifikował się do realizacji w roku 2023. Jego wartość to ponad 800 000 złotych.

W ramach projektu m.in. osoby starsze  będą objęte fizjoterapią 3 godziny dziennie, odbywać się będą również  zajęcia kulinarne, umuzykalniające, praca z psychologiem, terapia zajęciowa.

Również osoby wymagające wsparcia w domu będą mogły liczyć na opiekę i pomoc w codziennym życiu. Zaplanowano również wyjazdy na basen do Solca Zdroju i do teatru.

Środki europejskie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) -jak zauważył  Robert Pluta – które pozyskaliśmy służyć będą  mieszkańcom naszej gminy, zwłaszcza zależało nam na udostępnieniu nieodpłatnej fizjoterapii czy rehabilitacji, która jest niezbędna  osobom starszym, a jej dostępność bywa problematyczna.

Wkład własny to koszty mediów funkcjonowania obiektu Klub Senior Plus w Padwi Narodowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy