Reklama

Gmina Tuszów Narodowy. Stanęli w obronie papieża

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Gmina Tuszów Narodowy. Stanęli w obronie papieża - Zdjęcie główne

Gmina Tuszów Narodowy. Stanęli w obronie papieża | foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 30 marca Rada Gminy Tuszów Narodowy na sesji gminy jednogłośnie przyjęła uchwałę wyrażającą stanowisko w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Z kolei 2 kwietnia w rocznice jego śmierci społeczność gminy Tuszów Narodowy w tym samorządowcy, członkowie stowarzyszeń z pocztami sztandarowymi, uczniowie szkół przemaszerują pod Figurę Jana Pawła II. Będzie to okazanie wielkiego szacunku do najznamienitszego z rodu Polaków Świętego Jana Pawła II i wyrażenie zaniepokojenia oraz sprzeciw wobec potencjalnie negatywnych skutków fali zła, hejtu i nagonki na jego osobę.

Stanowisko Rady Gminy w Tuszowie Narodowym w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II:

"Wobec nasilających się ataków na naszego umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II, jako chrześcijanie i Polacy stajemy w obronie jego pamięci i dobrego imienia. Jesteśmy dumni, że mieliśmy możliwość żyć w czasie, kiedy pełnił on posługę na tronie Piotrowym.

Spośród wszystkich autorytetów w historii Polski święty Jan Paweł II jest osobą, która w najwyższym stopniu łączyła nas Polaków i jak nikt inny budowała więź w polskim narodzie. Swoje życie poświęcił on drugiemu człowiekowi. Dobrocią, modlitwą i miłością pomógł Polakom podnieść się z kolan i stać wolnym narodem, a następnie przyczynił się do obalenia muru berlińskiego i likwidacji żelaznej kurtyny, dzielącej Europę na zachodnią i postsowiecką. Wielu z nas pamięta te historyczne zmiany. Pamięta uniesienie narodu, miłość, jaką otaczano papieża, tłumy na spotkaniach z nim. Dziś, kiedy znów trwa wojna dobra ze złem, za naszą wschodnią granicą giną niewinne osoby, a Rosja Putina chce na tych ofiarach odbudować dawne imperium i swoją strefę wpływów, wzmogły się ataki na osobę Ojca Świętego Jana Pawła II.

Niestety są w naszym kraju środowiska, które próbują wywołać, jeśli nie militarną, to cywilizacyjną wojnę w Polsce.  Zadajmy sobie pytanie komu to ma służyć. Odpowiedź jest prosta. Uderzając w papieża, bez konkretnych obiektywnych dowodów, chociażby zeznaniami donosiciela bezpieki, uderza się  kościół. Kościół, który jest miejscem gdzie głosi się prawdę, dobro, miłość. Wszyscy korzystamy z tej nauki. Kościół jest dobrą, sprawdzoną instytucją. Dlatego właśnie próbuje się ją dezawuować. Środowiska, którym na tym zależy, tęsknią za czasami ubecji i komuny,  chcą wyeliminować z życia zasady moralno-etyczne, na straży których zawsze stał Jan Paweł II. Wmawiają młodym, naiwnym jak to będzie dobrze. Ile jeszcze wyjdzie dokumentów sfingowanych przez te organy, które ciemiężyły nasz naród, mordowały inaczej myślących, pragnących wolności jednostki i narodu? Czyżbyśmy już zapomnieli zamach na jego osobę, bo był niewygodny, zwłaszcza  dla tych, którzy nie chcieli dopuścić do demokratycznych przemian? Dowodów na to, że Jan Paweł II podejmował walkę z niegodziwościami, także w Kościele, jest mnóstwo. To dzięki jego osobie Polska stała się krajem znanym na świecie, to on dał przykład życia, pokory, cierpienia, służby dla drugiego człowieka. W 2005 roku Polska płakała zjednoczona w bólu po jego śmierci. Dzisiaj te osoby, które może pod publikę, płakały i zachwycały się osobą Jana Pawła II, szkalują go i powielają nieprawdziwe materiały.

W obecnych czasach tak bardzo potrzebujemy osoby takiej jak Jan Paweł II. Brakuje nam jego autorytetu, charyzmy i siły.

Jako Polacy, patrioci i katolicy zawsze powinniśmy być obrońcami najważniejszych dla nas wartości i godności człowieka, które reprezentował i bronił Święty Jan Paweł II.

Jeśli tego nie uczynimy, to kamienie za nas wołać będą, a naszym sumieniem na zawsze zawładnie znieczulica. Pragniemy  podkreślić, że jesteśmy dumni ze społeczności Szkoły Podstawowej w Czajkowej, która pragnie nosić imię Jana Pawła II. Na wniosek tej społeczności Rada Gminy Tuszów Narodowy w lutym br. jednogłośnie podjęła stosowną uchwałę o nadaniu imienia. Przyjmując  nasze stanowisko powtarzamy za Janem Pawłem II: Nie lękajcie się."

2 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w Tuszowie Narodowym odbędzie się "Marsz Papieski". Rozpocznie się w Kościele pw. Matko Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym następnie zgromadzeni przejdą ulicami wsi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy