Reklama

Gmina Tuszów Narodowy otrzymała dotację na przebudowę dwóch mostów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UG Tuszów Narodowy

Gmina Tuszów Narodowy otrzymała dotację na przebudowę dwóch mostów - Zdjęcie główne

Są pieniądze na ważne inwestycje drogowe | foto UG Tuszów Narodowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 75 gmin z terenu Podkarpacia w tym dwie z powiatu mieleckiego znalazło się na liście objętej dofinansowaniem. Wśród nich jest Gmina Tuszów Narodowy, która otrzymała ponad 830 tys. zł na przebudowę mostów i dróg dojazdowych.

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2022 rok.

Gmina Tuszów Narodowy otrzymała 830 tysięcy na przebudowę obiektów mostowych w ciągu dróg gminnych w Plutach i Józefowie oraz dróg dojazdowych.

- Jesteśmy wdzięczni Premierowi za uruchomienie tego naboru oraz przekazane z budżetu państwa fundusze na jakże potrzebne inwestycje drogowe. Cieszę się że w ramach Funduszu pieniądze trafiły  do naszego samorządów, aby poprawić bezpieczeństwo użytkowników i komfort przejazdu mostami i drogami lokalnymi ujętymi we wniosku - podkreśla wójt gminy Andrzej Głaz.

- Słowa wdzięczności kieruje pod adresem wszystkich którzy o te inwestycje zabiegali wspierając nasza gminę. Szczególnie dziękuje europosłowi Tomaszowi Porębie, posłowi i wiceministrowi Rafałowi Weberowi, wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart – dodaje wójt.

Do programu złożony też był wniosek starostwa powiatowego na dofinansowanie rozbudowy  drogi powiatowej z chodnikiem we wsi Grochowe II, który był dla tuszowskiej gminy bardzo ważny. Niestety znalazł się on tylko na liście rezerwowej.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy