Reklama

Gmina Tuszów Narodowy. O św. Janie Pawle II wiedzą wszystko

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UG Tuszów Narodowy

Gmina Tuszów Narodowy. O św. Janie Pawle II wiedzą wszystko - Zdjęcie główne

Nagrodzeni uczniowie. | foto UG Tuszów Narodowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 28 kwietnia w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II odbył się gminny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Łącznie do konkursu "Z Duchem Twoim" przystąpiło 35 uczniów ze szkół gminy Tuszów Narodowy.

Najpierw uczestnicy obu grup wiekowych (młodsi z kl. I–IV oraz starsi z kl. V–VIII) otrzymali test dot. życia Karola Wojtyły. Do trudniejszych zapytań należało m.in. rozpoznanie słów nazywających spotkanie następcy św. Piotra z wiernymi (sjesta, bankiet, czy może audiencja?) lub znaczków przedstawiających wizerunek papieża (papalia / papaja / pana cotta / papardelle – to tak podobnie brzmi...).

Następnie w II etapie konkursu starsi uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi wybranych utworów poetyckich papieża Polaka. Czym są okiście? Do kogo podmiot liryczny zwracał się w wierszu "Dzieci"? – to tylko niektóre z zagadnień, nad którymi głowili się uczestnicy.

Na podstawie zdobytych punktów wyróżnienia otrzymali:

  1. w kategorii uczniów młodszych: laureaci: Aleksander Hyjek (Czajkowa), Zuzanna Guła (Tuszów Narodowy), Mateusz Staśto (Borki Nizińskie), Emilia Mickiewicz (Malinie);
    finaliści: Maja Łanucha, Karol Kozak (Malinie), Magdalena Bieniek, Anna Tyniec (Tuszów Narodowy);
  2. w kategorii uczniów starszych: laureaci: Jan Białek (Jaślany), Zuzanna Tarapata, Julia Świątek (Tuszów Narodowy);
    finaliści: Julia Krakowska (Jaślany) Michał Babula, Aleksandra Kasprzak (Tuszów Narodowy), Mikołaj Otfinowski (Borki Nizińskie)
- Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania. Doceniamy ich odwagę oraz to, że poświęcili swój wolny czas na przygotowanie się do konkursu. Serdecznie dziękujemy członkom komisji, paniom Małgorzacie Duszkiewicz, Beacie Gajdek, Krystynie Karkoszy, Joannie Misiak, Katarzynie Nowak oraz Małgorzacie Tyniec, które tego dnia towarzyszyły uczniom oraz podjęły się poprawy prac. Liczymy na ponowne spotkanie za rok, do zobaczenia! - podsumowała Anna Róża Płatek, organizator konkursu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy