Reklama

Gmina Padew Narodowa. Dzień Sołtysa w Zadusznikach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fb/Krystyna SKowrońska

Gmina Padew Narodowa. Dzień Sołtysa w Zadusznikach - Zdjęcie główne

Dzień Sołtysa w Zadusznikach. Jan Klocek wyróżniony | foto fb/Krystyna SKowrońska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Corocznie 11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Historia święta nie jest dokładnie znana, ale z każdym rokiem coraz więcej gmin wiejskich przyłącza się do wspólnych obchodów. W sobotę (18 lutego) świętowali sołtysi z gminy Padew Narodowa.

Sołtys to funkcja znana na polskiej wsi od wieków. Człowiek pełniący tę funkcję zawsze był liderem i animatorem życia mieszkańców danej miejscowości. W obecnej Polsce sołtys to przede wszystkim podstawa i opoka władzy samorządowej. To właśnie on ma bezpośredni kontakt z ludźmi, to jemu mieszkańcy przekazują swoje pomysły, obawy i potrzeby związane z polepszeniem jakości życia w swojej miejscowości.

 Podczas sobotniego wydarzenia wójt i przewodniczący rady gminy złożyli sołtysom życzenia i wręczyli im okolicznościowe listy gratulacyjne. Po raz kolejny wręczono także statuetkę "Sołtys Roku". Otrzymał ją sołtys wsi Zaduszniki, a jednocześnie gospodarz obchodów Dnia Sołtysa, Jan Klocek.

Spotkanie było okazją do podsumowania działalności sołtysów oraz do podziękowań za ich zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności. Zabierając głos na uroczystości, starosta powiatu mieleckiego złożył najserdeczniejsze życzenia pomyślności wszystkim sołtysom oraz spełnienia planów i zamierzeń w życiu osobistym.

- Życzę wytrwałości i zadowolenia z wypełnionych obowiązków. Jednocześnie pragnę podziękować za trud państwa codziennej pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz efektywne współdziałanie z samorządem powiatowym. Niech współpraca i zrozumienie zarówno z mieszkańcami, jak i władzami samorządu, przyniosą zadowolenie i wsparcie przy realizacji nowych wyzwań — mówił Stanisław Lonczak.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, podczas której wymieniono się spostrzeżeniami i doświadczeniami w codziennej pracy na rzecz miejscowych społeczności.

Przypomnijmy, że pierwsze obchody Gminnego Dnia Sołtysa odbyły się z inicjatywy przewodniczącego konwentu sołtysów Edwarda Kołka, wójta gminy Roberta Pluty i przewodniczącego rady gminy Janusza Bika w sołectwie Piechoty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy