Reklama

Gmina Mielec otrzymała certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 21 kwi 2022 15:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Mielec dołączyła do programu "Ogólnopolska Karta Seniora"i otrzymała certyfikat "Gminy Przyjaznej Seniorom". Celem programu jest aktywizacja seniorów oraz edukacja osób 60+ z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa czy nowych mediów.

Do Programu Gmina Przyjazna Seniorom dołączyło już blisko 180 gmin i miast w naszym kraju. Z kolei Ogólnopolską Kartą Seniora posługuje się już niemal 400 000 seniorów, a honoruje ją ponad 2300 firm z całej Polski.  Ogólnopolską Kartę Seniora możne wyrobić każda osoba, która ukończyła 60 rok życia. Jest bezpłatna i bezterminowa. W Mielcu można ją już wyrobić w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu (II budynek UM przy ul. Żeromskiego 23). Do wyrobienia OKS niezbędny jest pesel oraz podstawowe dane osobowe. Informacje dotyczące Ogólnopolskiej Karty Seniora można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Mieleccy seniorzy mogą już wyrobić sobie "Ogólnopolską Kartę Seniora", tym samym korzystać ze zniżek w całej Polsce. Pierwszym partnerem OKS na terenie gminy zostały takie firmy jak: restauracja Frezja, Dwa Mosty, Yasumi Instytut Zdrowia i Urody, Normobaric - komora normobaryczna Mielec oraz Trendy Hair Fashion.

Dodajmy, że oficjalne przekazanie certyfikatu odbyło się 21 kwietnia w Samorządowym Centrum Kultury, gdzie zostało przygotowane specjalne widowisko przez seniorów. Mogliśmy między innymi zobaczyć występy formacji tanecznej Gracja czy Senior Show. Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi zaproszonymi gośćmi.

W uroczystości udział wzięli także zastępcy prezydenta Adriana Miłoś i Paweł Pazdan oraz licznie zebrani mieleccy seniorzy na czele z Przewodniczącą Mieleckiej Rady Seniorów Stanisławą Rzeźnik i wiceprzewodniczącym Wacławem Świerczyńskim. Wśród zaproszonych gości był także Ambasador Zdrowego Stylu Życia po 60 – tce Marek Pilch oraz osoby działające na rzecz środowiska senioralnego ze Stalowej Woli i Gorlic.

Porozumienie o przystąpieniu Mielca do programu "Gmina przyjazna seniorom" podpisali prezydent Jacek Wiśniewski oraz Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszeniem MANKO.

Pierwsze Ogólnopolskie Karty Seniora w Mielcu Prezydent Jacek Wiśniewski wręczył podczas czwartkowej uroczystości Jadwidze Klaus, Teresie Paterak, Marii Sowińskiej oraz Bronisławowi Kowalczukowi. Są to osoby wyróżnione tytułem aktywny senior podczas Gali IV Mieleckich Dni Seniora.

Galę w SCK prowadziła Agata Ćwięka – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu. Wystąpili: Formacja Taneczna GRACJA działająca przy MUTW pod kierunkiem choreograf Alicji Skopińskiej-Parys i menadżera zespołu Maryli Karaś, Grupa Teatralno-Kabaretowa Senior Show w składzie: Maria Sowińska menadżer grupy, Cecylia Lipa, Mariola Kowalska, Urszula Sztorc, aktorzy Stowarzyszenia Teatralnego PROSCENIUM –Genowefa Królikowska, Elżbieta Witek, Joanna Kruszyńska i Janusz Pacholec. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna była choreograf-instruktor SCK w Mielcu Marzena Gawrońska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy