Reklama

Gmina Mielec dla Niepodległej

Opublikowano:
Autor:

Gmina Mielec dla Niepodległej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncert pieśni patriotycznych, prezentacja zabytkowych pojazdów, wernisaż wystawy, zawody latawców, turniej piłkarski oraz wieczornica patriotyczna to najważniejsze z atrakcji przygotowanych na tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Mielec.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się we wtorek (05.11) wernisażem wystawy zbiorowej Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej pt. „Jesienne Pejzaże”. Wystawę można oglądać do końca listopada, swoją tematyką nawiązuje w szczególności do patriotycznych postaw wobec Ojczyzny. 


W czwartek (07 listopada) niebo nad Chorzelowem w ramach Otwartych Zawodów Latawców „Biało-czerwona na niebie” wypełnią statki powietrzne wykonane przez dzieci i młodzież ze Szkół Gminy Mielec oraz Tuszymy. 


Sobota (09 listopada) to okazja do zmagań sportowych. Na stadionie w Chorzelowie zaplanowano „Biało-czerwony turniej piłkarski oldboyów Gminy Mielec”, w którym zmierzą się zawodnicy z Chorzelowa, Podleszan, Chrząstowa i Woli Mieleckiej. 


W niedziele (10 listopada) o godzinie 17:00 w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbędzie się Koncert Patriotyczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz Chorzelowskiej Grupy Teatralnej. Wydarzenie będzie również okazją do wspólnego odśpiewania polskich pieśni patriotycznych. Specjalnie na tą okazję przygotowane zostaną pamiątkowe śpiewniki.   


Główne obchody odbędą się poniedziałek (11.11). W tym dniu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ojczyzny. Następnie uczestnicy w asyście Zmotoryzowanej GRH im. gen. Stanisława Maczka, GRH im. Wojciecha Lisa ps. „Mściciel” oraz Orkiestry Dętej Dobrynin w uroczystym pochodzie przejdą na Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny, gdzie zaplanowano między innymi, złożenie wiązanek okolicznościowych, przemówienia okolicznościowe oraz koncert Orkiestry Dętej Dobrynin. Ponadto  każdy z uczestników obchodów otrzyma pamiątkowe kotyliony oraz flagi


Zwieńczeniem tegorocznych obchodów będzie wtorkowa (12 listopada) Wieczornica Patriotyczna pt. „Byliśmy, jesteśmy, będziemy …” w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książnicach oraz Zespołu Wokalnego „Wolanki” z Woli Mieleckiej oraz złożenie kwiatów na Miejscu Pamięci por. Jana Hajca.

 
Ponadto w ramach 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkołach Gminy Mielec odbędą się uroczyste akademie oraz wydarzenia o charakterze patriotycznym, a Biblioteki Publiczne przygotują specjalne wystawy poświęcone Ojczyźnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE