Reklama

Nowe hobby na wiosnę. Poszukiwanie skarbów w Mielcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe hobby na wiosnę. Poszukiwanie skarbów w Mielcu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości #PoznajMYPodkarpackie to projekt, w którym młodzież z tarnobrzeskiego liceum, „Hetmana" zachęca do poszukiwania ukrytych skrytek. Znajdują się one na całym świecie, ale grupa projektu za swój cel obrała województwo podkarpackie. Ich założeniem jest odciągnięcie młodych mieszkańców Podkarpacia od ekranów urządzeń mobilnych przez popularyzowanie geocachingu.

Działania młodzieży polegają na ukrywaniu skrytek, do których poszukiwań zachęcają. Skrytki, do poszukiwań których zachęcają, są ogólnodostępne, lecz ukryte przed niepożądanymi osobami.

Obecnie skrytki stworzone na potrzeby projektu dostępne są w Mielcu, Grębowie, Tarnobrzegu, Rzeszowie, Skopaniu oraz Baranowie Sandomierskim, czy Stalowej Woli.

Geocaching, to w wielkim skrócie poszukiwanie ukrytych skrytek. Na oficjalnej stronie internetowej znajdują się lokalizacje oraz opisy skrytek,
które tworzone są przez doświadczonych graczy.
Skrytki znajdują się dosłownie na całym świecie.


Co znajduje się w skrytce? W każdym keszu znajdziesz logbook - jest to swego rodzaju książeczka, do której należy wpisać fakt odnalezienia kesza (nazwa użytkownika i data). W wybranych skrytkach znajdzie się też coś do pisania i drobne przedmioty na wymianę.

Skrytki nie mogą być zakopane pod ziemią.
Skrytki często są zamaskowane - mogą przybierać najróżniejsze formy, np. zwierząt czy udawać liście.Nowa skrytka zlokalizowana w Mielcu to "Odlotowy Mielec" i wiąże się z  historią Państwowych Zakładów Lotniczych. W środku kesza znajduje się wyłącznie logbook. Pojemnik to mały magnetyk. Tuż przy lokalizacji kesza znajdzie się parking.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy