Reklama

Gdzie z dzieckiem na wycieczkę? Podpowiadamy - część 3

Opublikowano:
Autor:

Gdzie z dzieckiem na wycieczkę? Podpowiadamy - część 3 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć już połowa wakacji za nami, wciąż jeszcze pozostało dość czasu na odkrywanie niezwykłych miejsc, które z pewnością zainteresują nie tylko dzieci i mogą być świetnym celem rodzinnej wycieczki. I co najważniejsze, wcale nie są takie odległe!

Ujazd – zamek Krzyżtopór
Odległość: 67 km

Niezwykle malownicze i imponującej wielkości ruiny magnackiej rezydencji dają wyobrażenie, jak wspaniały musiał być zamek w latach swojej świetności. O tym zresztą opowiedzą przewodnicy, bez przewodnika natomiast można rozejrzeć się po dziedzińcu, pobuszować bez żadnych ograniczeń czasowych w pozostałościach sal, a nawet zejść do ciemnych lochów. (Uwaga na duchy!:-). Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zwiedzania nocnego.


Ciężkowice – Skamieniałe Miasto
Odległość: 80 km


Ten niezwykły rezerwat przyrody to wspaniała propozycja dla wielbicieli pieszych wędrówek. Oznakowane ścieżki prowadzą przez teren pełen fantazyjnych form skalnych, które z powodu swoich ciekawych kształtów otrzymały równie interesujące nazwy. Można tu spotkać „Grzybka”, „Cygankę”, „Jajo żółwia” czy „Piekiełko”. Jak na tak niezwykłe miejsce przystało, nie brakuje tu również ciekawych legend.


Wieliczka – kopalnia soli
Odległość: 125km


Jest to miejsce znane nie tylko w Polsce i z pewnością warte odwiedzenie, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił. Jest to zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zwiedzający tę kilkusetletnią kopalnię soli (niegdyś towaru niezwykle cennego) mają do wyboru różne szlaki, na których przewodnicy opowiedzą o historii tego naprawdę niezwykłego miejsca. 


Bochnia – kopalnia soli
Odległość: 114 km


Miejsce równie ciekawe do zwiedzania jak bardziej znana Wieliczka. Kopalnia w Bochni, o równie długiej tradycji, posiada za to unikatową, podziemną przeprawę łodziami. Jedną z atrakcji jest także przejazd podziemną kolejką oraz zjazd najdłuższą (140 m) zjeżdżalnią, łączącą 2 poziomy kopalni. Szczególną atrakcją bocheńskiej kopalni jest Ekspozycja Multimedialna, dzięki której turyści poznają historię wydobycia soli, trud górniczej pracy a także historię Polski.


Opatów
Odległość: 75 km


Gdyby amatorom podziemi było jeszcze mało, można wybrać się do Opatowa. Tamtejsza Podziemna Trasa Turystyczna to szlak wiodący przez trzy poziomy piwnic i korytarzy, wydrążonych pod miastem. 

Niegdyś służyły one jako magazyny kupieckie, a w czasach zagrożenia pełniły również funkcję schronów. Warto dodać, że podobne podziemia, udostępnione do zwiedzania, znajdują się również w Sandomierzu i Rzeszowie. 


Zobacz o jakich propozycjach wyjazdu na wycieczkę pisaliśmy w części 1 >> Kliknij tu <<
Zobacz o jakich propozycjach wyjazdu na wycieczkę pisaliśmy w części 2 >> Kliknij tu <<

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE