Jednym z najbardziej irytujących przykładów parkowania jest zastawianie chodników. Choć przepisy dopuszczają częściowe parkowanie na chodniku, to tylko wtedy, gdy pozostawi się pieszym minimum 1,5 metra przejścia. Jednak w praktyce często wygląda to tak, że piesi, w tym rodzice z wózkami czy osoby starsze, muszą schodzić na ulicę, omijając zaparkowane pojazdy.
Zajmowanie więcej niż jednego miejsca parkingowego to już prawdziwy klasyk wśród mistrzów parkowania. Szczególnie na osiedlach i pod marketami zdarza się, że kierowcy, niewprawnie lub bezmyślnie parkując, zajmują dwa miejsca. W zatłoczonych strefach, gdzie znalezienie miejsca graniczy z cudem, takie „szerokie” parkowanie wywołuje zrozumiałą frustrację. Właściciele samochodów tłumaczą się często obawą przed zarysowaniami, ale czy naprawdę usprawiedliwia to utrudnianie życia innym?
Dla wielu kierowców parkowanie „na chwilę” w miejscu wyraźnie przeznaczonym na dojazd do posesji lub wyjazd z garażu to nic wielkiego. Tymczasem osoby, które potrzebują swobodnego dostępu do swojego domu lub posesji, skarżą się, że notorycznie muszą czekać na właściciela zaparkowanego tam pojazdu. Szczególnie irytujące są sytuacje, kiedy kierowcy zostawiają samochody na środku drogi wewnętrznej lub przy wjazdach do bloków, tłumacząc się szybkim „wskoczeniem” do sklepu.
Zdarza się także, że mistrzowie parkowania zostawiają swoje pojazdy w miejscach dość… niecodziennych. „Wyspy zieleni” na parkingach czy puste trawniki stały się popularnym miejscem, gdzie kierowcy szukają alternatywnych miejsc postojowych, ryzykując mandaty.
Choć znalezienie miejsca parkingowego bywa trudne, podstawą powinien być wzajemny szacunek i przestrzeganie zasad. Każdy chce przecież wrócić do domu, zrobić zakupy czy odpocząć, nie zważając na „mistrzów parkowania”, którzy utrudniają życie innym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.