Reklama

Fundusz sołecki w gminie Borowa. Co będzie zrobione?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: gminy.podkarpackie.pl

Fundusz sołecki w gminie Borowa. Co będzie zrobione? - Zdjęcie główne

Fundusz sołecki w gminie Borowej. Co będzie zrobione? | foto gminy.podkarpackie.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na poprawę warunków życia mieszkańców. Ilość pieniędzy jest uzależniona od zamożności gminy. Na co chcą przeznaczyć pieniądze sołectwa gminy Borowa?

Wysokość funduszu na 2022 rok wynosi 293 187,88 złotych. W skład gminy wchodzi 10 sołectw.

 • Borowa - 43 870,70 zł
  - Uzupełnienie części wkładu finansowego do przebudowy części drogi wewnętrznej dojazdowej do nieruchomości i pól w miejscowości Borowa - Gizowa oraz części drogi wewnętrznej dojazdowej do nieruchomości w miejscowości Borowa.
  - Uzupełnienie części wkładu finansowego do rewitalizacji części terenu rynku w Borowej poprzez zagospodarowanie skweru przed budynkiem Urzędu Gminy Borowa w zakresie doprowadzenia niezbędnych mediów, wykonania parkletów, wykonania nasadzeń roślin, montażu fontanny.
PRZECZYTAJ TEŻ:
Kibice podczas meczu PGE FKS Stal Mielec - Lecz Poznań [FOTO,WIDEO]

 • Gliny Małe - 36 237,20 zł
  - Remont i rozbudowa łazienek w budynku wiejsko-strażackim w Glinach Małych poprzez: remont instalacji wodociagowo - kanalizacyjnej wraz z armaturą i urządzeniami (umywalki, sedesy itp.), odnowienie powierzchni ścian i sufitów, ułożenie płytek podłogowych i ściennych, montaż drzwi łazienkowych.
  - Rozpoczęcie zadania pn.: Budowa przyłącza energetycznego do budynków LKS "Wisła" w Glinach Małych poprzez wykonanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem wymaganych decyzji administracyjnych, wykonanie robót budowlanych wraz z rozprowadzeniem instalacji wewnątrz obiektów.
 • Gliny Wielkie - 23 514,70 zł
  - Uzupełnienie części wkładu finansowego do przebudowy części drogi wewnętrznej dojazdowej do nieruchomości i pól w miejscowości Gliny Wielkie.
 • Górki - 31 894,00 zł
  - Uzupełnienie części wkładu finansowego do przebudowy części drogi wewnętrznej dojazdowej do nieruchomości i do pól w obrębie miejscowości Górki.
 • Łysakówek - 22 242,44 zł
  - Budowa drewnianej altany o wym. ok 5,0m x 6,0m w miejscowości Łysakówek w miejsce budynku starego sklepu.
  - Zakup kosiarki samojezdnej do trawy.
 • Pławo - 32 859,15 zł
  - Uzupełnienie części wkładu finansowego do przebudowy części drogi wewnętrznej dojazdowej do nieruchomości i pól w miejscowości Pławo.
 • Sadkowa Góra - 43 475,86 zł
  - Doposażenie i rozbudowa o nowe elementy zabawowe dla dzieci istniejącego placu zabaw znajdującego się w Sadkowej Górze wraz z jej uporządkowaniem.
 • Orłów - 19 522,46 zł
  - Wyposażenie o nowe elementy zabawowe placu zabaw dla dzieci w Orłowie.
 • Surowa - 20 312,13 zł
  - Uzupełnienie części wkładu finansowego do przebudowy części drogi wewnętrznej prowadzącej do zabudowań mieszkalnych i zagrodowych w miejscowości Surowa.
 • Wola Pławska - 19 259,24 zł
  - Uzupełnienie części wkładu finansowego do przebudowy części drogi wewnętrznej dojazdowej do nieruchomości i pól w miejscowości Wola Pławska.
 - Fundusz sołecki w naszej gminie odgrywa znaczącą rolę w realizacji zadań własnych z uwagi na zróżnicowane  priorytety w poszczególnych sołectwach. To mieszkańcy wraz z  sołtysem oraz radą sołecką na zebraniach wiejskich corocznie zatwierdzają zadania, na które mają być przeznaczone środki z funduszu sołeckiego. Cieszę się, że to mieszkańcy decydują i przeznaczają środki finansowe na najpilniejsze ich zdaniem potrzeby, np. doposażenie placów zabaw, remonty i wyposażenie budynków, czy też przebudowę dróg  tłuczniowych na asfaltowe. Dzięki wsparciu funduszu sołeckiego oraz środków z budżetu gminy i pozyskanych z zewnątrz w roku ubiegłym udało się wykonać dodatkowo  nawierzchnie asfaltowe  na 13 odcinkach dróg gminnych o łącznej długości ok. 3km, a wartość wszystkich zadań wyniosła blisko pół miliona złotych. - podsumował Stanisław Mieszkowski, wójt gminy Borowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy