Reklama

Flota śmigłowców mieleckich Black Hawk w polskiej Policji powiększy się do pięciu maszyn! Jest umowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AG

Flota śmigłowców mieleckich Black Hawk w polskiej Policji powiększy się do pięciu maszyn! Jest umowa - Zdjęcie główne

Podpisanie kontraktu na dwa śmigłowce S-70i Black Hawk dla polskiej Policji | foto AG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskie Zakłady Lotnicze Mielec, firma należąca do koncernu Lockheed Martin podpisały kontrakt z Komendą Główną Policji na zakup dwóch dodatkowych śmigłowców S-70i Black Hawk podczas ceremonii, która odbyła się dziś na lotnisku Warszawa-Babice w siedzibie Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KG. Flota śmigłowców Black Hawk w polskiej Policji powiększy się do pięciu maszyn.

Umowę podpisali Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Zgodnie z warunkami kontraktu śmigłowce w pełnej konfiguracji operacyjnej trafią do służby do końca 2024 roku. Umowa obejmuje również dostawę pakietu części zapasowych, wyposażenia obsługi naziemnej (GSE) oraz pakietu szkoleniowego.

„Podpisany dziś kontrakt jest dla nas kolejnym ważnym kamieniem milowym i powodem do wielkiej dumy, tym ważniejszym, że zawierany jest z klientem, który już użytkuje nasze śmigłowce i dziś wraca po kolejne maszyny. To dla nas dowód najwyższego uznania i zaufania do naszych śmigłowców”. – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec. 

„Rozbudowana flota wszechstronnych, niezawodnych i wytrzymałych śmigłowców Black Hawk pozwoli zrealizować ważne potrzeby operacyjne Komendy Głównej Policji oraz przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa obywateli w całym kraju, wspierając polski System Ratowniczo-Gaśniczy”. – dodał Dyrektor Zakręcki."Niezwykle zależało nam na wielozadaniowym śmigłowcu z uwagi na to, że w 2016 r. 

Polskiej Policji powierzono zadania z zakresu działań kontrterrorystycznych, dlatego zakup śmigłowców Black Hawk to była absolutna konieczność”. – powiedział Komendant Główny Policji gen. Insp. Jarosław Szymczyk. 

„Ten sprzęt, którym już dysponujemy, jest naprawdę niezawodny. Jestem przekonany, że pracownicy PZL Mielec włożyli w to swoje serce, dzięki czemu tak świetnie nam służą” dodał.Aktualnie Zarząd Lotnictwa Policji użytkuje trzy śmigłowce S-70i dostarczone przez PZL Mielec w 2018 i 2019 roku. Śmigłowce wykorzystywane są do działań prowadzonych przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny „BOA” oraz w ćwiczeniach jednostek podległych MSWiA, jak i służb z nimi współpracujących. 

Zakres wykorzystania obejmuje działania ratownicze, poszukiwawcze, patrolowania granic oraz we współpracy z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, akcje zwalczania pożarów i klęsk żywiołowych.Zbudowana zgodnie z solidnymi specyfikacjami wojskowymi rodzina śmigłowców Black Hawk słynie ze sprawdzonych osiągów bojowych i możliwości wykonywania wielu misji. Najnowsza generacja Black Hawków jest wyposażona w cyfrową awionikę, potężne silniki GE, konstrukcję płatowca o wysokiej wytrzymałości i kompozytowe łopaty wirnika o szerokiej cięciwie, które zapewniają lepszą świadomość sytuacyjną, przeżywalność i osiągi.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy