Reklama

Firmy ze strefy współpracowały z mielecką edukacją

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo powiatowe w Mielcu

Firmy ze strefy współpracowały z mielecką edukacją - Zdjęcie główne

Porozumienie dotyczyło kształcenia dualnego uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik. | foto Starostwo powiatowe w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu zakończył się projekt partnerski w zakresie kształcenia dualnego. Było to kolejne partnerskie działanie pomiędzy sektorem biznesu z mieleckiej strefy ekonomicznej i mieleckiej oświaty zawodowej. Taka współpraca przyniosła realne korzyści dla szkoły, uczniów i nauczycieli.

Głównym partnerem projektu była firma Kirchhoff. Ona też ufundowała specjalne stypendia w kwocie 4000 zł każda dla najlepszych uczniów uczestniczących w projekcie.

Stronami porozumienia były: Powiat Mielecki, Kirchhoff Automotive Mielec, Zespół Szkół Technicznych w Mielcu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Porozumienie dotyczyło kształcenia dualnego uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik.

Firma Kirchhoff realizowała staże uczniowskie i nauczycielskie w ramach projektu „Podkarpacka Akademia Motoryzacji - Innowacyjne Szkolnictwo Zawodowe”, którego beneficjentem jest Wschodni Sojusz Motoryzacyjny w Tarnobrzegu.

- Bardzo dobrze oceniam ten projekt i to spotkanie – powiedział Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki. - Promuje ono szkołę, największą naszą szkołę powiatową, pokazuje też, jak wiele można osiągnąć właśnie takimi projektami realizowanymi w partnerstwie nauka – biznes, więc widzieliśmy tutaj te wszystkie cele. Są również wymierne korzyści w postaci doposażenia pracowni, stypendia dla uczniów, staże, dlatego wysoko oceniam tego typu projekty. Uważamy że to pozwala nam kształcić właśnie kadry i przyszłe zasoby dla naszego biznesu, dla zakładów naszej strefy ekonomicznej – dodał.

Mieczysław Wilk, koordynator projektu w ZST podsumował dotychczasową współpracę szkoły i firmy Kirchhoff, ze szczególnym uwzględnieniem zrealizowanego stażu uczniowskiego i nauczycielskiego.

Taka współpraca przynosi realne korzyści dla szkoły, uczniów i nauczycieli. Osiągane efekty nie byłyby możliwe bez współpracy pomiędzy Powiatem Mieleckim, firmą Kirchhoff Polska oraz CKPiDN Mielec i ZST Mielec, które Mieczysław Wilk ocenił jako wzorowe.

Mimo zakończenia w sensie formalnym obecnego projektu, wszyscy jego uczestnicy (firmy, instytucje) zgodnie podkreślali konieczność kontynuowania kształcenia młodzieży w partnerstwie z zakładami pracy, by uczniowie nie tylko znali teorię ale i umieli wykonywać przyszłe zadania produkcyjne w praktyce.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy