Reklama

[FILM] Polska Grupa Zbrojeniowa w PZL Mielec

Opublikowano:
Autor:

[FILM] Polska Grupa Zbrojeniowa w PZL Mielec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 lutego do Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu przyjechali przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ich rozmowy dotyczyły planów w przypadku, gdyby doszło do podpisania kontraktu na dostawę śmigłowców BLACK HAWK dla Ministerstwa Obrony Narodowej RP.

Zarząd Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu gościł przedstawicieli WZL-2 S.A., WSK PZL-KALISZ S.A., ZM Tarnów S.A. i WZL-1 S.A., które tworzą Polską Grupę Zbrojeniową. Spotkanie było kontynuacją rozmów między PZL Mielec i PGZ, które przypieczętowało podpisanie umowy ramowej podczas Farnborough Air Show w ubiegłym roku.

- Jeśli doszłoby do podpisania kontraktu na dostawę śmigłowców BLACK HAWK dla Ministerstwa Obrony Narodowej RP, naszym zamiarem jest stworzenie centrum serwisowego dla śmigłowców i ich silników w WZL-1 S.A. w Łodzi i Dęblinie. Prace będą obejmować elementy serwisowe i naprawcze, takie jak podwozie, wirniki i przekładnie, układ napędowy, silniki i inne urządzenia hydrauliczne jak również inne elementy odpowiedzialne za kontrolę lotu” – powiedział Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny PZL Mielec.

Tymczasem wiemy już, że znów został przesunięty termin dostarczenia pierwszych nowo pozyskiwanych śmigłowców dla polskiej armii. - Powiedziano mi, że najpóźniej będzie to marzec tego roku, co oznacza kolejny miesiąc opóźnienia - powiedział kilka dni temu szef MON Antoni Macierewicz. Wyjaśnił, że główną tego przyczyną są problemy z klauzulami dokumentacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE