Reklama

Ewakuacja mieszkańców w gminie Czermin! Znaleziony niewybuch

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ewakuacja mieszkańców w gminie Czermin! Znaleziony niewybuch - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie Czermina znaleziony został pocisk z II wojny światowej. Wójt gminy wydał zarządzenie o przeprowadzeniu ewakuacji mieszkańców znajdujących się w bezpośrednim zagrożeniu podczas wykonywania czynności przez saperów.

Pocisk został znaleziony  w Czerminie obok numeru 505a. Ewakuacją objęte zostaną 72 nieruchomości w Czerminie, gdzie mieszka 292 osoby i 32 nieruchomości w Łysakowie, gdzie mieszka 139 osób.
Działania związane z usunięciem niewybuchu będą odbywały się od godz. 10:00 w czwartek, 13 października, planowane są do godziny 11:00, z możliwością przedłużenia.

W tym czasie nie będzie możliwości przebywania w strefie bezpośredniego zagrożenia oraz obowiązuje zakaz poruszania się w strefie niebezpiecznej. Zamknięte zostaną drogi.

W działaniach będą brały udział służby policji, jednostka saperów, OSP oraz służby medyczne.

Ewakuowani zostaną  mieszkańcy Czermina (numery domów od 479 do 534 a, 452 do 452F) i miejscowości Łysaków (numery domów od 1 do 30, od 288 do 296 i 301 do 311)  oraz pracownicy zakładów znajdujących się w strefie bezpośredniego zagrożenia. Miejscem zbiórki dla ewakuowanych osób będzie Dom Strażaka w Czerminie i Łysakowie.

Zakończenie działań ogłoszone zostanie jednominutowym sygnałem ciągłym z użyciem syreny systemu alarmowania OSP Czermin i OSP Łysaków.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy