Reklama

Europoseł pisze list do prezesa Kronospanu

Opublikowano: pt, 23 wrz 2016 15:56
Autor:

Europoseł pisze list do prezesa Kronospanu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tomasz Poręba do właściciela Kronospanu: Czy wie Pan, jak wygląda działalność Państwa firmy w Mielcu i jaki ma ona wpływ na środowisko oraz zdrowie mieszkańców? Już w rozmowie z "Korso" europoseł zapowiadał, że skieruje pytania do ścisłego kierownictwa firmy.

Europoseł Tomasz Poręba wystosował list do Petera Kaindla, właściciela Kronospanu, w sprawie zanieczyszczenia powietrza w Mielcu. „Doceniam fakt, iż firma zapewnia miejsca pracy w regionie, jednakże nie powinno się to odbywać kosztem zdrowia mieszkańców” - pisze Poręba. W ubiegłym tygodniu europoseł PiS wystąpił do ministra środowiska prof. Jana Szyszki i Komisji Europejskiej, apelując o pilną interwencję i wnikliwą kontrolę emisji zanieczyszczeń w Mielcu. Dziś Tomasz Poręba wystosował pismo bezpośrednio do właściciela koncernu Kronospan. "Jak być może Pan wie, w firmie nie są prowadzone regularne pomiary poziomu szkodliwej emisji"- pisze Poręba. "Wysoka emisja zanieczyszczeń budzi niepokój mieszkańców i bez wątpienia niszczy dobry wizerunek przedsiębiorstwa" – tłumaczy europoseł PiS.

"Działalność Kronospanu budzi wiele wątpliwości nie tylko w Polsce, ale także w innych państwach. Chciałbym zapytać, czy wie Pan, jak wygląda działalność Państwa firmy w Mielcu i jaki ma ona wpływ na środowisko oraz zdrowie mieszkańców?" - pyta europoseł PiS. Tomasz Poręba wezwał właścicieli Kronospanu do przedstawienia szczegółowego sprawozdania ekologicznego z działalności fabryki w Mielcu oraz informacji w sprawie środków stosowanych przez mielecki oddział firmy w celu redukcji emisji i ich wpływu na życie mieszkańców. "Jednocześnie chciałbym podkreślić, że doceniam fakt, iż firma zapewnia miejsca pracy w regionie, jednakże nie powinno się to odbywać kosztem zdrowia mieszkańców" - zaznacza europoseł PiS.


Poręba informuje w liście o działaniach podjętych w Komisji Europejskiej i w Ministerstwie Środowiska. "Zależy mi na uzyskaniu rzetelnych danych w tej sprawie, dlatego wystosowałem również apel do przedstawicieli polskiego rządu o natychmiastową kontrolę i szczegółowe pomiary emisji generowanych przez Kronospan" - zastrzega Poręba.


Więcej na ten temat w najbliższym Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.