Reklama

Europa bez granic

Opublikowano:
Autor:

Europa bez granic  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu biorący udział w projekcie Erasmus+ Youth Empowerment Poiares mają za sobą tygodniowy pobyt w Portugalii.

Wyjazd na początku września do Vila Nova de Poiares był możliwy dzięki zakwalifikowaniu naszego miasta do programu finansowanego w 100% ze środków Unii Europejskiej. Program był skierowany do młodzieży pochodzącej z nie najlepiej sytuowanych ekonomicznie rodzin korzystających z pomocy społecznej, a także z rodzin dotkniętych bezrobociem. Dotyczył również młodzieży o ograniczonych umiejętnościach społecznych zamieszkujących obszary wiejskie.

Stuprocentowe finansowanie ze środków Unii Europejskiej pozwoliło na opłacenie za kwotę ponad 21 tysięcy euro, zarówno przejazdu jak i pobytu w Portugalii dla 20 uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu wraz z opiekunami – nauczycielami tej szkoły.

Program pobytu obejmował m.in. zajęcia edukacyjne i integracyjne z portugalską młodzieżą, a także wycieczki po regionie Vila Nova de Poiares, zwiedzanie uniwersyteckiego miasta Coimbra oraz dwudniowy pobyt nad Atlantykiem.

Młodzi ludzie mieli możliwość wymiany doświadczeń dotyczących kultury i zwyczajów swoich krajów reprezentujących tak różne części Europy. Poznanie i zaakceptowanie tych różnic pozwoliło młodym ludziom zobaczyć, czym naprawdę jest  Unia Europejska. Pracą w grupie młodzież rozwijała i doskonaliła swoje umiejętności językowe. Ze strony portugalskiej  w programie uczestniczyło 30 uczniów.

Projekt okazał się wielkim sukcesem. Młodzież nawiązała kontakty z rówieśnikami z Portugalii, które są podtrzymywane na portalach społecznościowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE