Reklama

Emigranci z Turcji zawróceni na granicy

Opublikowano:
Autor:

Emigranci z Turcji zawróceni na granicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny raz, kilku obcokrajowców chcących przekroczyć nielegalnie naszą wschodnią granicę zostało zatrzymanych. Tym razem polska i ukraińska straż graniczna doprowadziła do zatrzymania czterech obywateli Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Docelowo mężczyźni wybierali się do Europy Zachodniej.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (26 czerwca) w okolicach Cetyni (pow. lubaczowski). Dyżurny oficer placówki SG w Lubaczowie otrzymał informację od ukraińskich służb granicznych o podejrzanych śladach na granicy, mogących świadczyć o nielegalnym przekroczeniu.

Już po kilku minutach, przebywający w tym rejonie patrol SG zauważył ukrywających się w gęsto zalesionym terenie czterech mężczyzn, którzy na widok strażników granicznych usiłowali zbiec. Na miejsce wezwano wsparcie, dzięki czemu szybko zatrzymano uciekinierów.

Jak ustalono, to obywatele Turcji w wieku 19-33 lat. Mieli przy sobie paszporty na podstawie których legalnie przybyli do Odessy na Ukrainie. Pociągiem dotarli do Lwowa i dalej taksówką w rejon granicy. Przekroczyli ją pieszo i jak przyznali, chcieli dostać się na najbliższą stację kolejową i dalej przemieszczać się pociągiem. Ich zamiarem było osiedlenie się w państwach Europy Zachodniej.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa do których się przyznali. Tymczasem zastali już przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji. Dodatkowo otrzymają 3-letni zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE