Reklama

Elektrowni na Wisłoce nie będzie. Mieszkańcy Mielca i samorządowcy zadowoleni

Opublikowano: pon, 14 gru 2020 15:20
Autor: | Zdjęcie: Fot. mapa.targeo.pl

Elektrowni  na Wisłoce nie będzie.  Mieszkańcy Mielca i samorządowcy zadowoleni - Zdjęcie główne

Wisłoka w Podleszanach | foto Fot. mapa.targeo.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wodna elektrownia, która była planowana od kilku lat na Wisłoce nie powstanie. Jak podało miasto Mielec inwestor nie odwołał się od odmownej decyzji o wydania pozwolenia środowiskowego.

Budowa małej elektrowni wodnej w Mielcu od początku wzbudzała duży sprzeciw nie tylko wśród mieszkańców ale także samorządów i stowarzyszeń. W ubiegłym roku do urzędu gminy trafił ponowny wniosek w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji.

 - Planowany stopień piętrzący rzekę ma ponad 4 m i elektrownia byłyby największym zagrożeniem dla rzek i przyrody Podkarpacia – podkreśliła Iwona Kuczkowska, koordynatorka Koalicji Ratujmy Rzeki, w piśmie potwierdzającym protest mieszkańców.

- Kolejna tama podniosłaby poziom Wisłoki wraz z dopływami na odległości 9 km do Kiełkowa.  Oprócz tego byłyby  negatywne skutki dla rzeki i wałów przeciwpowodziowych czyli bezpieczeństwo ludzi byłoby  zagrożone – zaznaczał Bogdan Bieniek przewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu. 

- Realizacja tej inwestycji stanowi zagrożenie dla mieszkańców naszego miasta, dlatego nie mogę wyrazić na to zgody – powiedział Jacek Wiśniewski,  prezydent Mielca.

Temat elektrowni był też podejmowany podczas Konwentu Wójtów i tam także wszyscy zebrani było przeciwni budowy.

Obecnie na Wisłoce wybudowany jest już 1  metrowy próg, który służy ujęciu wody Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mielcu.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.