Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2023. Dziś matematyka [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Egzamin ósmoklasisty jest ważnym etapem w życiu uczniów, ponieważ wyniki egzaminu mogą mieć wpływ na dalszą ścieżkę edukacyjną. Otrzymane wyniki mogą być brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, takich jak licea ogólnokształcące, technika czy szkoły zawodowe. Dziś, uczniowie zmierzą się z "królową nauk" czyli matematyką.

Egzamin ósmoklasisty to ogólnokrajowe testy przeprowadzane w Polsce na zakończenie szkoły podstawowej (klasy ósmej). Jest to egzamin z zakresu przedmiotów takich jak język polski, matematyka, język obcy nowożytny (najczęściej angielski lub niemiecki), historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka, chemia, biologia i geografia. Egzamin ma na celu ocenę wiedzy i umiejętności uczniów nabytych w trakcie nauki w szkole podstawowej. Testy składają się z pytań zamkniętych, a uczniowie muszą udzielić odpowiedzi na podstawie dostarczonych informacji lub rozwiązać proste zadania.

To jest ważnym etap w życiu uczniów, ponieważ wyniki egzaminu mogą mieć wpływ na dalszą ścieżkę edukacyjną. Otrzymane wyniki mogą być brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, takich jak licea ogólnokształcące, technika czy szkoły zawodowe. Warto pamiętać, że egzamin ósmoklasisty nie jest jedynym kryterium oceny ucznia. Ważne jest także jego ogólne zaangażowanie w naukę i wyniki osiągnięte w trakcie całego roku szkolnego.

A jak uczniowie oceniają wczorajszy egzamin z języka polskiego?

- Ja dalej nie wiem czy to żółw, czy ślimak. Ogólnie wydawał sie prosty, ale wszystko się okaże. - opowiadają spotkane przed salą egzaminacyjną uczennice.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki potrwa 100 minut. Rozpoczął się o godz. 9:00. 

- Wczoraj poszło gładko, a dziś przed nami prawdziwy stres. Matematyka dla mnie to ciężki przedmiot i nie jestem do końca pewny siebie. - opowiada uczeń z SP 6 w Mielcu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy