Reklama

Egzamin Ósmoklasisty 2022. Uczniowie mieleckich podstawówek rozpoczęli egzaminy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych w całej Polsce rozpoczęli we wtorek, 24 maja trzydniowe egzaminy. Chwilę po wyjściu z sali wrażeniami z egzaminu z języka polskiego na gorąco podzielili się z nami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu.

Zakończył się egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego. Nieoficjalnie wiadomo już, z jakimi tematami uczniowie musieli zmierzyć się podczas sprawdzianu wiedzy. Przystępujący do egzaminu analizowali między innymi fragment lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry i odpowiadali na związane z nim pytania. Jak im poszło?

- Zdane już jest - opdowiadają uczniowie SP 6 w Mielcu. - Temat fajny, nie było tak źle jak się nastawialiśmy. Moim zdaniem egzamin nie był trudny. teraz szykujemy się do królowej nauk czyli matematyki. 

Jak podsumowuje ten rok dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, Grzegorz Tychanowicz? 

- Do dzisiejszego egzaminu podeszło 119 uczniów. Uczniowie pracowali na to 8 lat. Pandemia oczywiście wpłynęła na naukę, ale też nie ma się co oszukiwać. Ci którzy chcieli się uczyć, to wykorzystali tą naukę zdalną w 100%. Ostatni czas to już nauka stacjonarna, w związku z tym uczniowie mogli nadrobić wszelkiego rodzaju zaległości, powtórzyć to co powinni, co niedokońca utrwalili. Nauczyciele zadbali o to by podstawa programowa była zrealizowana, więc teraz wszystko już w rękach uczniów. Pozostaje nam tylko trzymać za nich kciuki i życzył łatwych i prostych pytań oraz zadań. 

- Jutro egzamin z matematyki, przystąpi 118 uczniów, jeden chłopiec jest zwolniony z tego egzaminu, ponieważ jest laureatem konkursu. Podobnie jest w czwartek, 119 uczniów przystąpuje do egzaminu, dodatkowo w tym roku mamy jedną uczennicę z Ukrainy, która również pisze egzamin z języka angielskiego. Oprócz podstawowych arkuszy mamy arkusze także dla niedosłyszących oraz z niepełnosprawnością lekką. 

Ze względu na bezpieczeństwo w całym naszym mieście KPP w Mielcu przeprowadziło szkolenie dotyczące zabezpieczeń, podobnie jak było w szkołach średnich na maturze, ponieważ często przychodzą informację np. o podłożeniu ładunków wybuchowych. 

- Według zaleceń szkoły są plombowane od środka. Gdy przychodzimy w dzień egzaminu, mamy pewność, że nikt nie dostał się do środka. - dodaje dyrektor SP 6 w Mielcu - Natomiast same arkusze dostarczane są rano, przed każdym egzaminem, odbierane przez panie wicedyrektor, zabezpieczane cały czas pof ich nadzorem. 

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną opublikowane w piątek 1 lipca. Będzie można je sprawdzić za pośrednictwem portalu uruchomionego przez właściwą Okręgową Komisję Edukacyjną. W tym celu trzeba będzie wejść, wpisać swój PESEL oraz hasło, które każdy uczeń otrzymał wcześniej w swojej szkole. Zaświadczenia uczniowie otrzymają 8 lipca. Wyniki z egzaminu ósmoklasisty brane są pod uwagę przy rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy