Reklama

Dźwigi w Kronospanie. Produkcja w zakładzie wstrzymana. Rozpoczyna się przełączanie na nowy system UTWS

Opublikowano:
Autor:

Dźwigi w Kronospanie. Produkcja w zakładzie wstrzymana. Rozpoczyna się przełączanie na nowy system UTWS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj zakład Kronospan Mielec wyłączył instalację do produkcji płyt wiórowych w celu realizacji ostatniego etapu modernizacji suszarni wiórów – przełączenia na system ochrony powietrza UTWS.

Prace, związanie z przełączeniem instalacji na nową, mają trwać przez najbliższe 10 dni - informuje biuro prasowe Kronospan.

- W odróżnieniu od dotychczas działającej instalacji, nowa została wyposażona w urządzenia takie, jak: dopalacz termiczny i elektrofiltr. Tego typu rozwiązania gwarantują najwyższą z możliwych redukcję emisji - czytamy w komunikacie.

- Skomplikowany proces przełączania będzie polegał na trwałym rozłączeniu rurociągów dotychczasowej suszarni i montaż nowych połączeń. Ze względu na duży ciężar tych elementów i znaczną wysokość montażu użyty do tego celu będzie potężny żuraw gąsienicowy (800 ton udźwigu), którego składanie trwało ponad tydzień, a elementy składowe dostarczyło ponad 40 TIR-ów.  Sam montaż tak ciężkich elementów na wysokości ok. 30 – 40 metrów jest bardzo skomplikowany i wymaga zastosowania najnowocześniejszych technik przygotowawczych, w tym skanowania laserowego całej instalacji suszarni wiórów - przekazuje biuro prasowe Kronospan.

Jak zapewnia Kronospan, start systemu UTWS rozpocznie się z zgodnie z harmonogramem i z pewnością będzie pozytywnie odczuwalny przez otoczenie.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE