Reklama

Dziwna sytuacja w woj. podkarpackim. Więcej zakażeń niż wykonanych testów

Opublikowano:
Autor:

Dziwna sytuacja w woj. podkarpackim. Więcej zakażeń niż  wykonanych testów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ukazały się cotygodniowe dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące liczby przebadanych próbek pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2 w kraju i w każdym województwie. Z danych tych wychodzi dziwna sytuacja w woj. Podkarpackim, w którym jest więcej zachorowań niż wykonanych testów.

Od początku pandemii koronawirusa  przebadano w Polsce 4 011 669 osób podejrzanych o koronawirusa, z czego 263 929 dało wynik pozytywny.
Najwięcej testów do tej pory wykonano w woj. mazowieckim – 925 642. Na drugim miejscu znajduje się woj. śląskie – 548 624 testy, a na trzecim  wielkopolskie z liczbą testów  426 427.
CZYTAJ TAKŻE:22-letni Artur zginął w wypadku. Ruszyła zbiórka dla jego rodziny

Na drugim biegunie znajdują się  woj. opolskie, w którym wykonano najmniej  45 228 testów,  dalej  lubuskie – 52 306 i trzecie od końca podkarpackie  80 427 testów.
 

W ostatnich tygodniach liczba nowych zakażeń w całym kraju gwałtownie rośnie i wynosi 12-13 tys. na dobę, a dziś ( 27 października) odnotowany kolejny  i to dużo wyższy niż poprzednio rekord 16 300 zakażeń. To co może niepokoić, to rosnący odsetek pozytywnych testów na COVID-19  wśród wszystkich przebadanych.  Są  dni, kiedy przekracza on 20 proc.

W województwie podkarpackim odnotowano dziś 742 przypadki zakażeń, w tym najwięcej, bo 63 w pow. mieleckim.
 
Dla naszego województwa bardzo niepokoi fakt, że w ostatnich tygodniach odnotowujemy ponad 50 proc. pozytywnych testów wśród wszystkich przebadanych.

W ostatnim tygodniu doszło do jeszcze dziwniejszej sytuacji, bo z danych ministerstwa wynika, że w woj. podkarpackim przebadano 5 531 próbek, a   odnotowano 6 168 nowych zakażeń czyli więcej niż zrobiono badań.

Wynika to zapewne z faktu, że  próbki z województwa podkarpackiego są  badane  nie tylko w laboratoriach na terenie tego województwa, ale również w innych województwach.  Jak to dokładnie wygląda ministerstwo już nie podaje,  nie wiadomo ile próbek jest badanych poza terenem województwa,  choć można przypuszczać, że liczba pozytywnych testów jest bardzo wysoka i może sięgać 70-80 proc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE