Reklama

Dzień Ratownictwa Medycznego – największe święto dla pogotowia [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę 13 października wypada Dzień Ratownictwa Medycznego. Jest to dla mieleckich ratowników okazja do świętowania, ale także do omawiania bieżących spraw w środowisku.

W zeszłym roku wydarzenie zgromadziło wielu ratowników, którzy mogli liczyć na słowa otuchy i pochwały dotyczące ich pracy. Przypominamy: 

Społeczność Pogotowia Ratunkowego w Mielcu spotkała się, by świętować przypadający na 13 października Dzień Ratownictwa Medycznego. – Na co dzień nie zawsze jest możliwość, żeby podkreślać Wasz profesjonalizm, wiedzę, która jest stale uzupełniana wielkim wysiłkiem, zaangażowanie, bez którego nie ma empatii. Święto Ratownictwa to idealna okazja, by głośno i wyraźnie powiedzieć, że macie na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych osiągniętych pod wielką presją czasu i odpowiedzialności za ludzkie życie

– powiedziała Maria Napieracz, dyrektor stacji.          

 

Kilkanaście, a nawet kilka lat wstecz ratownik medyczny był zawodem zupełnie nierozumianym. – Od jakiegoś czasu wpływa jednak coraz więcej pochwał. Pacjenci dziękują zespołom za ciężką pracę na miejscu zdarzenia, dyspozytorom np. za profesjonalnie przeprowadzony instruktaż pierwszej pomocy przez telefon. Doceniają też wsparcie psychiczne, jakie dostają od Was w najtrudniejszych chwilach. Pojawiają się komentarze pełne uznania za to, że ciągle jesteście gotowi się szkolić. To jest opinia na jaką Wy sami pracujecie, pokazując się w pracy od najlepszej strony

–  docenił lek. Wojciech Burkot, dyrektor ds. lecznictwa mieleckiego pogotowia.

 

 

Co więcej – sami ratownicy przyznali, że choć ich praca jest niezwykle wyczerpująca psychicznie, to słowa uznania pacjentów lub ich rodzin, są niezwykle budujące i warte poświęconego trudu. W tym roku prawdopodobnie czekać nas będzie powtórka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE