Reklama

Kabriolet, loteria i zawody. Dzień Dziecka w SP9

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 maja w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Mielcu odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie miało charakter radosnego święta sportu oraz wymiar charytatywny.

Na szkolnych obiektach sportowych przygotowano dla uczestników festynu wiele ciekawych atrakcji. Wśród rozgrywanych dyscyplin sportowych było m.in. żonglowanie piłką, strzał na bramkę, skok w dal z miejsca, rzut piłką ręczną do bramki oraz rzuty piłką do kosza. Najmłodsi uczniowie klas I-III rywalizowali w zabawach sportowych z wykorzystaniem różnych przyrządów gimnastycznych.

Nauczycielki: Anna Bożek, Ewelina Żak, Katarzyna Krawiec wspólnie z uczniami przygotowali stoiska z różnego rodzaju pysznymi wypiekami. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyły długie kolejki osób chętnych do zakupu.

Beata Gocoł i Mirosława Kotula zorganizowały loterię fantową. Był także grill obsługiwany przez członków Stowarzyszenia Mikołaje na Motocyklach. Nie obyło się również od akcentu edukacyjnego. Dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, policjantów Komendy Powiatowej Policji w Mielcu i ratowników medycznych z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Dużą atrakcję dla uczniów były przejazdy czerwonym kabrioletem „Piratem”- samochodem w stylu retro Firmy „Bibmot”. Rozegrany został również pokazowy mecz koszykówki. Reprezentacja uczniów szkoły pokonała reprezentację nauczycieli wynikiem 27:25. W ramach festynu odbył się również praktyczny egzamin na kartę rowerową uczniów klas IV-tych. Egzamin został przeprowadzony przy współudziale Mieleckiego Automobilklubu.

Świetlica szkolna czyli grupa „Świetliczaków”, pod opieką Agaty Przybyło-Olszewskiej wystawiła przedstawienie pt. „Konopnicka dzieciom”. Wśród innych atrakcji było m.in. malowanie twarzy przygotowane przez uczniów kl. VIIIB oraz  pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczennicy Igi Tyksińskiej. Dobra zabawa połączona była z akcją charytatywną na rzecz niepełnosprawnego ucznia szkoły. Uczniowie szkoły chcieli pomóc koledze w rehabilitacji i w możliwości wyjazdu na wakacje.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy