Reklama

Dyrektorzy sami będą decydować o zamykaniu szkół

Opublikowano:
Autor:

Dyrektorzy sami będą decydować o zamykaniu szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wrzesień i powrót do szkół zbliża się wielkimi krokami a sytuacja epidemiczna w całej Europie i w Polsce nie napawa optymizmem. Resort zdrowia informuje, że wszystkim zależy na tym, aby tam, gdzie będzie to możliwe, uczniowie poszli do szkół. Decyzja o ewentualnym zamknięciu placówki w związku z koronawirusem będzie spoczywała na dyrektorach szkół.

Wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński mówił, że decyzja o powrocie do szkół i nauczaniu w formie stacjonarnej czy jednak zdalnej, będzie spoczywała na dyrektorach.

- Nam zależy na tym, by tam gdzie to będzie możliwe, dzieci poszły do szkół. Ale sytuacja epidemiologiczna zmienia się w sposób dynamiczny i trudny do przewidzenia. Naszym celem jest, by być gotowym na wypadek pesymistyczny, czyli sytuacji, w której nie ma możliwości, żeby dzieci poszły do szkoły. To jest oczywiście wariant, którego chcielibyśmy uniknąć, ale musimy być na niego gotowi - podkreślił wiceminister.

Dodał, że do dyspozycji dyrektorów będzie lokalny inspektor sanitarny, który będzie ich wspierał i informował, jakie są przesłanki do podejmowania konkretnych decyzji.

>>> W Polsce pojawiają się ogniska zakażeń w sklepach. W Mielcu nie wszyscy zakładają maseczki

- Jeśli chodzi o organizację zajęć po 1 września, na pewno będziemy w lepszej sytuacji niż kilka miesięcy temu. Wiemy, że sytuacja dotycząca epidemii jest zróżnicowana. Dlatego te decyzje - w mojej ocenie - warto, by były podejmowane indywidualnie - powiedział Cieszyński.

Odnosząc się do stwierdzenia, że jest to próba przerzucenia odpowiedzialności na dyrektorów szkół bez przekazania im pieniędzy na doprowadzenie dobrej jakości internetu czy zapewnienie hybrydowej edukacji, Cieszyński zauważył, że w ostatnich miesiącach Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło setki milionów złotych na zakup komputerów dla szkół.

- Nigdy wcześniej polskie szkoły nie dostały tyle, jeśli chodzi o dostęp do bezpłatnego internetu i wyposażenie w sprzęt komputerowy - wskazał.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE