Reklama

Dwie nowe w pełni wyposażone karetki trafiły do mieleckiego pogotowia [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: sob, 11 lip 2020 09:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe ambulanse z pełnym wyposażeniem trafiły do pięciu stacji pogotowia z Podkarpacia, w tym również do Mielca. Każda z nich otrzymała po dwie karetki. 10 pojazdów specjalistycznych kosztowało w sumie ok. 7 milionów złotych, a zostały kupione dzięki pomocy unijnej. Będą one między innymi wykorzystywane do walki z pandemią Covid-19.

Ratownicy medyczni z całego regionu, którzy po nie przyjechali, zgodnie chwalili otrzymany sprzęt za jakość i nowoczesność, ciesząc się, że będzie do ich dyspozycji.

- Sprzęt jest naprawdę wysokiej klasy i są to karetki dobrze wyposażone. Będziemy je na pewno dobrze wykorzystywać, były nam potrzebne, bo karetek nigdy dość i dziękujemy za taki zakup – zapewniał Piotr Sawicki ze stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie.

W przekazaniu ambulansów samorząd województwa reprezentowali marszałek Władysław Ortyl oraz wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Z mieleckiego pogotowia po odbiór karetek pojechali ratownicy wraz z dyrektorem Grzegorzem Gałuszką. 

>>>Dodatkowe pieniądze dla mieleckich przychodni, poradni specjalistycznych i szpitala

- Decyzję o zakupie tych karetek podjęliśmy we współpracy z wojewodą Ewą Leniart oraz dyrektorem Sanepidu Adamem Sidorem, ale także z myślą o ratownikach – ludziach z pasją, misją i powołaniem, którzy będą w ten sposób jeszcze sprawniej mogli ratować życie i zdrowie mieszkańców Podkarpacia, nie tylko w czasie epidemii koronawirusa, ale i każdego kolejnego dnia – mówił marszałek Ortyl.

- Koronawirus sprawił, że zespoły ratownicze, które i tak na co dzień są obciążone dużą ilością wyjazdów do ratowania zdrowia, życia ludzi. To sprawiło, że należało ten tabor zmienić na nowocześniejszy. Te karetki sprawią, że system ratownictwa będzie bardziej wydajny – powiedział dyr. Jakub Dzik z urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie.

- Karetki są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, niemal z linii produkcyjnej. To ważne, że środki unijne tak szybko dedykowane na ten szczególny cel, mogły zostać tak szybko wykorzystane – dodał marszałek Władysław Ortyl.

10 nowoczesnych ambulansów trafi do pięciu stacji pogotowia w regionie. Każda otrzyma po dwie karetki wyposażone w specjalistyczny sprzęt, a są to:

  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
  • Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku
  • Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu
  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu
  • Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie

Karetki mają na wyposażeniu m.in.: profesjonalne nosze, defibrylatory, respiratory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, pompy infuzyjne, ssaki, krzesła transportowo-płozowe, plecaki ratownicze, deski do transportu pacjenta, laryngoskopy.


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.