Reklama

Dwie nieprzytomne 14-latki leżały na klatce schodowej!

Opublikowano:
Autor:

Dwie nieprzytomne 14-latki leżały na klatce schodowej! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu mieleccy policjanci otrzymali dramatycznie brzmiące zgłoszenie. Dwie nieprzytomne dziewczyny leżały na klatce schodowej w jednym z mieleckich bloków. Na miejsce niezwłocznie wezwane zostało pogotowie ratunkowe i policja.

W poniedziałek, 2 lipca, po godzinie 16, ktoś zaalarmował policję o tym, że dwie  nieprzytomnie dziewczyny leżą na klatce schodowej w bloku przy ulicy Szafera w Mielcu.

Upiły się wódką

Po przyjeździe funkcjonariusze policji zorientowali się, że nastolatki są kompletnie pijane. Próbowali je ocucić, ale kontakt z nimi był utrudniony. Gdy się już obudziły, zataczały się i bełkotały. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, dziewczyny przyznały, że znalazły wódkę pod sklepem i ją wypiły, potem zaczęły wymiotować i ostatecznie położyły się na klatce schodowej, gdzie usnęły. Nastolatki przewiezione zostały do mieleckiego szpitala,  trafiły na oddział dziecięcy. Tam wykonane zostały im wszystkie badania. Rodzice nastolatek odmówili policjantom możliwości przebadania ich alkomatem. Dziewczyny za swój wybryk odpowiedzą przed sądem. -  Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii skierował sprawę do sądu dla nieletnich jako przejaw demoralizacji - mówi Urszula Chmura, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Problem się zmniejszył?

W ostatnim czasie mieleccy policjanci rzadziej interweniują w związku z przejawami demoralizacji nieletnich.  - W porównaniu z ubiegłymi latami, w tej chwili mamy mniej takich zgłoszeń - mówi Urszula Chmura. Sytuacja ta wcale nie oznacza, że problem się zmniejszył. Sprytna młodzież może przecież pić alkohol np. w domu, w czasie nieobecności rodziców.

Demoralizacja wśród młodzieży

Nieodpowiednie zachowania to objawy demoralizacji, za które odpowiadają osoby już od 13 roku życia. Przejawem demoralizacji może być: wulgarne słownictwo, wagarowanie, wandalizm, ucieczki z domu, przedwczesne podejmowanie życia seksualnego, stosowanie agresji, przemocy, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków, udział w destrukcyjnych subkulturach czy sektach.

W takich sytuacjach sąd rodzinny może podjąć decyzję o zastosowaniu wobec nieletniego  różnych metod zapobiegających powtórzeniu się sytuacji. Będzie to zależało od rodzaju przewinienia. Za postępowanie osoby nieletniej odpowiadają również jej rodzice. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE