Reklama

Duży problem z brakiem karetek. OSP ratuje mieszkańców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Duży problem z brakiem karetek. OSP ratuje mieszkańców - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niestety, coraz częściej słyszymy o przypadkach, kiedy do chorych osób dyspozytor pogotowia nie jest w stanie wysłać karetki - dlatego, że wszystkie są zajęte. Pomagają wtedy strażacy OSP i PSP. Problem ten istnieje również w powiecie mieleckim. Sytuacja ta stwarza ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Głos w tej sprawie zabrał wójt gminy Czermin, Sławomir Sidur.

W związku z notorycznie pojawiającymi się przypadkami - braku dyspozycyjności karetek pogotowania ratunkowego i wyjazdami OSP do ratowania życia moich Mieszkańców proszę o przeanalizowanie tej karygodnej sytuacji.

Informuję że w miesiącu grudniu 2021 i styczniu 2022 na terenie mojej gminy takie zdarzenia miały miejsce 3 razy - jestem bardzo zaniepokojony tą sytuacją i uważam - że powoduje to zagrożenie życia i bezpieczeństwa Mieszkańców mojej gminy.

Zwracałem się wraz z Panem Janem Myjakiem Przewodniczącym Rady Gminy w Czerminie do Zarządu Powiatu Mieleckiego - o utworzenie podstacji pogotowania w budynku który jest własnością Gminy Czermin w centrum miejscowości Czermin  - ale ta propozycja pozostała bez odzewu - wybrano opcję budowy nowego budynku w Borowej.

W związku z powyższym mając na uwadze dobro 7100 mieszkańców Gminy Czermin jak i rzeszy mieszkańców sąsiednich gmin: Wadowice Górne, wiejska Mielec i Borowa jak i docelowych użytkowników nowej drogi wojewódzkiej 984 zwłaszcza z terenu gminy Radomyśl Wielki proszę o nagłośnienie tej sprawy dla dobra społeczności lokalnej.

W piśmie z 22 listopada wójt Sławomir Sidur wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Czermin deklarowali nieodpłatne przekazanie na rzecz Starostwa Powiatowego w Mielcu działki o powierzchni 0,09 ha położonej w Czerminie z przeznaczeniem na budowę nowego budynku dla podstacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
Nieruchomość ta jest zlokalizowana w ścisłym centrum miejscowości Czermin u zbiegu dróg powiatowych Borowa – Czermin - Wola Mielecka - Kiełków – Przecław oraz - Górki – Czermin – Rzędzianowice.

Jak pisał wójt Sider, lokalizacja podstacji pogotowia ratunkowego w Czerminie zapewniłaby szybki i dogodny dojazd zespołu ratownictwa medycznego do budowanej drogi wojewódzkiej nr 984 z Rzędzianowic do Piątkowca. Droga ta to końcowa część północnej obwodnicy Mielca. Samochody jadące do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu,  przejeżdżać będą przez gminę Czermin, co może powodować zdarzenia drogowe zagrażające życiu i zdrowiu uczestników ruchu drogowego.

W związku z tym będzie niezbędna natychmiastowa reakcja służb ratunkowych, między innymi pogotowania ratunkowego - czytamy w piśmie.


Jak na razie, propozycja to pozostała bez echa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy