Reklama

Dużo hałasu o nic. Rada Powiatu przyjmuje stanowisko przeciwko LGBT

Opublikowano:
Autor:

Dużo hałasu o nic. Rada Powiatu przyjmuje stanowisko przeciwko LGBT - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już na poprzedniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego radni spierali się o deklarację LGBT. Radny Głaz zgłosił wtedy projekt przeciwko wprowadzaniu deklaracji w powiecie mieleckim.

Sprawę jednak, po długich sporach, odłożono na następną sesję, która odbyła się w zeszły piątek, 14 czerwca.

Radni z kolacji rządzącej chcieli powołania specjalnej komisji, która ustaliłaby treść stanowiska Rady. Radny Adam Jastrząb przygotował już nawet wstępny projekt. "Każdy człowiek niezależnie od wielu i płci, pochodzenia rasowego, statusu materialnego, pozycji społecznej, przynależności narodowej, państwowej i religii ma serce i duszę, jest osobą i z tego tytułu zasługuje na pełny, bezwzględny szacunek" - głosi stanowisko Razem dla Ziemi Mieleckiej.

 

- Po to żeśmy chcieli powołać specjalną komisję, w skład której weszliby wszyscy przedstawiciel klubów, żeby tą treść zmienić w stosunku do tej, co jest. Niektóre sformułowania z stanowiska zaproponowanego przez PiS przypominają mi epokę gomułkowską - powiedział Marek Paprocki, przewodniczący Rady.

Zbigniew Tymuła  zgłosił jednak wniosek o zmianę porządku obrad i zamiast powołania komisji, głosowanie nad tekstem oświadczenia przygotowanego przez radnego Głaza. Wniosek poparli radni klubu PiS i został on wprowadzony w życie.

Na mój wniosek zmieniony został porządek obrad dzisiejszej sesji Rady Powiatu Mieleckiego. Już dziś odbędzie się głosowanie nad zaproponowanym przez klub PiS stanowiskiem „Powiat Mielecki wolny od LGBT”, nie będzie powołania komisji i przeciągania w czasie tej ważnej dla mieszkańców powiatu kwestii - napisał Tymuła na swoim facebookowym profilu.

Ostatecznie więc radni głosowali nad tym samym projektem, co do którego nie mogli się przekonać na ostatniej sesji, i on został przyjęty głosami 19 radnych. 5 wstrzymało się od głosu, jeden głosował przeciw.


Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy – zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego – nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polaków i Polek. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia „LGBT”.
1. Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców.

2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości.

3. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (niekiedy słusznie zwanej po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów.

Deklarujemy, że Powiat Mielecki w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, pamiętając o 1053 latach od chrztu Polski, 100 latach od odzyskania niepodległości Polski i 29 latach od odzyskania samorządności Polaków i Polek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE