Reklama

Reklama

Dużo hałasu o nic. Rada Powiatu przyjmuje stanowisko przeciwko LGBT

Opublikowano: sob, 15 cze 2019 11:25
Autor:

Dużo hałasu o nic. Rada Powiatu przyjmuje stanowisko przeciwko LGBT - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już na poprzedniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego radni spierali się o deklarację LGBT. Radny Głaz zgłosił wtedy projekt przeciwko wprowadzaniu deklaracji w powiecie mieleckim.

Sprawę jednak, po długich sporach, odłożono na następną sesję, która odbyła się w zeszły piątek, 14 czerwca.

Radni z kolacji rządzącej chcieli powołania specjalnej komisji, która ustaliłaby treść stanowiska Rady. Radny Adam Jastrząb przygotował już nawet wstępny projekt. "Każdy człowiek niezależnie od wielu i płci, pochodzenia rasowego, statusu materialnego, pozycji społecznej, przynależności narodowej, państwowej i religii ma serce i duszę, jest osobą i z tego tytułu zasługuje na pełny, bezwzględny szacunek" - głosi stanowisko Razem dla Ziemi Mieleckiej.

 

- Po to żeśmy chcieli powołać specjalną komisję, w skład której weszliby wszyscy przedstawiciel klubów, żeby tą treść zmienić w stosunku do tej, co jest. Niektóre sformułowania z stanowiska zaproponowanego przez PiS przypominają mi epokę gomułkowską - powiedział Marek Paprocki, przewodniczący Rady.

Zbigniew Tymuła  zgłosił jednak wniosek o zmianę porządku obrad i zamiast powołania komisji, głosowanie nad tekstem oświadczenia przygotowanego przez radnego Głaza. Wniosek poparli radni klubu PiS i został on wprowadzony w życie.

Na mój wniosek zmieniony został porządek obrad dzisiejszej sesji Rady Powiatu Mieleckiego. Już dziś odbędzie się głosowanie nad zaproponowanym przez klub PiS stanowiskiem „Powiat Mielecki wolny od LGBT”, nie będzie powołania komisji i przeciągania w czasie tej ważnej dla mieszkańców powiatu kwestii - napisał Tymuła na swoim facebookowym profilu.

Ostatecznie więc radni głosowali nad tym samym projektem, co do którego nie mogli się przekonać na ostatniej sesji, i on został przyjęty głosami 19 radnych. 5 wstrzymało się od głosu, jeden głosował przeciw.


Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy – zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego – nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polaków i Polek. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia „LGBT”.
1. Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców.

2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości.

3. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (niekiedy słusznie zwanej po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów.

Deklarujemy, że Powiat Mielecki w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, pamiętając o 1053 latach od chrztu Polski, 100 latach od odzyskania niepodległości Polski i 29 latach od odzyskania samorządności Polaków i Polek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Gość

  Gratuluję odwagi. Tak trzymać

 • 2 lata temu | ocena +4 / -8

  Tomek.

  Brawo, racja,tu nie ma nad czym debatować. Moralność tkwi w naszych sercach, nie w ustawach. Tolerancja ma swoje granice. Dla LGBT nie ma dla niej miejsca. Tato swoich dzieci.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

   Gość

   Co jeśli twoje dziecko okaże się homoseksualne?

 • 2 lata temu | ocena +9 / -2

  Antoni

  Nawet głupie żarty powinny być bardziej wiarygodne. Nie uwierzę, żeby ktokolwiek kto jest absolwentem przynajmniej szkoły podstawowej mógł wysmażyć taką "deklarację" :(

 • 2 lata temu | ocena +7 / -5

  Kas

  Witaj nowe średniowiecze!

 • 2 lata temu | ocena +5 / -10

  Tolek

  Dziekuje Panie Zbyszku w imieniu moich dzieci

 • 2 lata temu | ocena +3 / -1

  wertu

  Kto odpowie za uniewaznione konkursy????

 • 2 lata temu | ocena +9 / -6

  Dominik

  Brawo niech cała Polska idzie za waszym przykladem

 • 2 lata temu | ocena +6 / -4

  azotoxus

  I dobrze!

 • 2 lata temu | ocena +14 / -12

  Ddd

  Latarnicy, homopropaganda, gorszyciele... Co to za teksty są. Chyba nie ma w Mielcu większego niedouczonego niż Tymuła...