Reklama

Duże postępy w budowie wiaduktu drogowego nad linią kolejową z Mielca do Padwi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Widać duże postępy na budowie wiaduktu drogowego nad linią kolejową z Mielca do Padwi. Zniknęły już metalowe konstrukcje które odsłoniły betonowy wiadukt. Zakończył się też montaż metalowej konstrukcji, która łączy wiadukt. Teraz trwają prace nad budową dojazdów do wiaduktu. Przy skrzyżowaniu ulic: Szybowcowej, Lotniskowej i Kosmonautów w Mielcu powstaje rondo, które usprawni dojazd do nowego wiaduktu.

Powstaje nowy wiadukt nad torami z Mielca do Padwi. Dwupoziomowy obiekt zastąpi dwa przejazdy kolejowo-drogowe i ułatwi komunikację.

Prace są elementem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 98 mln zł na trasie Mielec – Padew. Dzięki przedsięwzięciu zwiększą się możliwości kolei na Podkarpaciu. Podróżni zyskają lepszy dostęp do pociągów. Finansowanie inwestycji jest w ramach RPO Województwa Podkarpackiego.

Wiadukt drogowy, ma zastąpić dwa przejazdy w poziomie szyn przy ul. Orlej i Kosmonautów. Nowy, bezkolizyjny obiekt ma zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i znacznie usprawni komunikację drogową w tym rejonie pomiędzy Mielcem a Chorzelowem. Wybudowano już dwa przyczółki wiaduktu. Wykonywany jest nasyp i zbrojenie. Wybudowane są filary żelbetowej konstrukcji. Wiadukt jest już wykonany. Trwają prace przy wykonaniu dojazdów.

Trwa budowa ronda przy skrzyżowaniu ulic Szybowcowej, Lotniskowej i Kosmonautów. Prace wymagały zmian w organizacji ruchu. 

Zakończenie wszystkich prac, w tym przy budowie wiaduktu drogowego, zaplanowano w I kwartale 2023 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy