Reklama

Drzewa kontra inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Drzewa kontra inwestycje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Mielcu ruszyła masowa wycinka drzew. - Jak widać, urzędnikom wydającym na nią pozwolenia nie przeszkadza fakt, że okres lęgowy ptaków już się rozpoczął - mówi pani Elżbieta, która zadzwoniła w ubiegłym tygodniu do naszej redakcji.

Przyczyny wycinania drzew w naszym mieście od lat są podobne, bo związane zazwyczaj z nową budową czy np. modernizacją istniejącej sieci ciepłowniczej. Drzewa z tego powodu zostały wycięte niedawno przy ulicach Dąbrówki, Zygmuntowskiej  i Chałubińskiego w Mielcu.

Trwająca od dwóch tygodni wycinka drzew w pobliżu starego wysypiska śmieci, znajdującego się przy ulicy Popiełuszki i Khala, również jest uzasadniona - usłyszeliśmy w Biurze Promocji i Informacji w Urzędzie Miejskim w Mielcu.  - W miejscu tym ma powstać park rekreacyjny oraz plac zabaw. To, co się dzisiaj wycina, to są miejsca pod alejki - wyjaśnia Krzysztof Urbański z magistratu. Inwestycja ta ma być zrealizowana do przyszłego roku. Aktualnie w planie zagospodarowania przestrzennego miejsce planowanej inwestycji to teren leśny, w niedługim czasie ma on jednak zostać przekształcony na park rekreacyjny.

Na terenie nowego parku nasadzone mają zostać nie tylko nowe drzewa, ale i krzewy. Natomiast na czaszy starego wysypiska w przyszłości znajdować się będzie łąka kwietna. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE