Reklama

Drużyna z Przecławia najlepsza w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci rozstrzygnęli powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Młodzież ze szkół podstawowych z terenu powiatu mieleckiego rywalizowała ze sobą w czterech konkurencjach, które przeprowadzone zostały w pięknych okolicznościach przyrody, w Muzeum Pałacyku Oborskich w Mielcu. Zwycięskie drużyny z Przecławia zmierzą się finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W poniedziałek (16 maja) w Muzeum Regionalnym Dworek i Parku Oborskich w Mielcu, odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W rywalizacji wzięło udział dziesięć drużyn ze szkół podstawowych z terenu powiatu mieleckiego. Młodzież rywalizowała w czterech etapach turnieju.

Pierwszą konkurencją był test wiedzy przeprowadzony przez Dawida Uzara, przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu wspieranego przez sierż. szt. Marcelinę Magdoń z wydziału ruchu drogowego mieleckiej jednostki Policji. Drugą konkurencją była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Ta konkurencja była przeprowadzona pod czujnym okiem mł. asp. Pawła Kaczmarskiego oraz st. sierż. Wiesława Cudo. Trzecią konkurencją była jazda rowerem po torze sprawnościowym przeprowadzona przez prezesa Automobilklubu Mieleckiego Grzegorza Stryjskiego wraz z asp. Rafałem Chlebowskim. Konkurencję praktyczną z wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadziła sierż. szt. Ewelina Ziemba, profilaktyk społeczny KPP Mielec, która jest jednocześnie ratownikiem medycznym.

Wyniki w kategorii młodszej:

  1.  miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu w składzie: Lena Muniak, Julia Kopacz, Hubert Malinowski, Marcin Słomba.
  2. miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. ks. Tadeusza Wiatra w Łączkach Brzeskich w składzie: Gabriela Trzepacz, Julia Piekarska, Szymon Skrzypek, Bartłomiej Pogoda.
  3. miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki w Mielcu w składzie: Bartosz Ciszewski, Igor Kania, Gabriela Dąbrowska, Gabriela Słowik.
Wyniki w kategorii starszej:

  1.  miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu w składzie: Maksymilian Skop, Mateusz Chmiel, Marta Słomba.
  2. miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. ks. Tadeusza Wiatra w Łączkach Brzeskich w składzie: Igor Piekara, Kamil Tylec, Szymon Trawczyński.
  3. miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Książnicach w składzie: Oliwia Kudła, Stanisław Cieśla, Karol Sienkiel.
Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Mielcu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, Region Mielec, wręczył laureatom konkursu Komendant Powiatowy Policji podinsp. Tomasz Grazda, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Dawid Uzar, przedstawiciel WORD w Tarnobrzegu, a także Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Region Mielec podkom. Marek Opiela.

 - Serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji turnieju Jerzemu Skrzypczakowi, Dyrektorowi Muzeum Pałacyku Oborskich w Mielcu oraz jego pracownikom, firmie KRONOSPAN Mielec, TRANS-ROWER z Dąbia, XERIMA Mielec oraz właścicielowi restauracji CRAZY PIG z Mielca, która przygotowała poczęstunek dla uczestników turnieju. - podsumowała mielecka policja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy