Reklama

Drużyna „Kopernika” najlepsza na świecie!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Centrum Kongresowo-Wystawienniczym G2Arena w podrzeszowskiej Jasionce został rozstrzygnięty światowy finał konkursu Learn&Fly. Zadaniem biorących w nim udział uczniów szkół średnich było zbudowanie – według określonych zasad - latającego modelu samolotu. Mielecka drużyna okazała się najlepszą na świecie.

Samolot ten brał udział w kilku konkurencjach, z których najważniejszą był jak najdłuższy lot. Krajowy finał konkursu odbył się w maju br.

Wystartowała w nim drużyna AERO TEAM reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Mielcu w składzie: Eryk Halaburda, Bartosz Polak, Wojciech Koszelski i Kacper Krempa. Opiekunem zespołu był Alfred Ortyl. AERO TEAM zdobył tytuł najlepszej drużyny w Polsce.

 

W miniony piątek, 20 września drużyna „Kopernika” reprezentowała Polskę w finale międzynarodowym. Również i tu nie miała sobie równych.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych ich samolot osiągnął rekordową odległość 57m 34cm, wyprzedzając drużyny z Portugalii i Hiszpanii i tym samym zdobywając tytuł najlepszych na świecie.

 

Learn&Fly to nie tylko konkurs, ale międzynarodowy projekt mający poszerzyć podstawowe umiejętności uczniów w zakresie nauk ścisłych, m.in. matematyki i fizyki oraz technologii i inżynierii. Wszystko to z zastosowaniem innowacyjnych i angażujących metod nauczania związanych z lotnictwem.

 

Głównym organizatorem zawodów była Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz firma INNPuls, cały projekt wspierany był przez program Erasmus+, a partnerem zawodów została firma Pratt&Whitney, która sponsorowała również nagrody dla zwycięzców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE